Wpis z mikrobloga

Denerwuje mnie iMessage. Czy ta sytuacja jest normalna? Zakladamy, ze obie osoby maja iPhone oraz wlaczona usluge iMessage.

Sytuacja 1
Osoba A ma wlaczonego neta, osoba B nie
Osoba A wysyla wiadomosc do osoby B. Wiadomosc SMS dochodzi dopiero po kilkunastu minutach! Czy iPhone nie potrafi zrobic jakies pinga na urzadzenie B i stwierdzic od razu czy wyslac iMessage czy SMS?

Sytuacja 2 (odwrotna)
Osoba A nie ma wlaczonego neta, a osoba B ma
A wysyla wiadomosc do B. Analogicznie jak wyzej.

Jest to irytujace. Piszesz do zony 'jestem w sklepie, chcesz cos?' i jesli zona nie ma wlaczonego neta to dostanie SMS jak juz wroce do domu...

#iphone #apple #imessage
  • 27
@SiergiejLapczydow: dodaj do tego jeszcze, że jak masz iMessage włączone na jakimś innym urządzeniu, które zostało w domu, to osoba która wysyła do Ciebie wiadomość (a ty poza domem neta nie właczyłeś), to zobaczy, że wiadomość została "dostarczona" (bo doszła na np. iPadzie w domu przecież XD), więc nawet osoba A nie dowie się, że Ty wiadomości nie dostałeś i imessage chyba nawet nie spróbuje wysłać jej jako SMS ( ͡
@darvd29: Jest masa powodow. Najszybsze jaki mi przychodza do glowy:
1. Zeby nie marnowac baterii.
2. Zeby tymczasowo nie dostawac powiadomien. Jakby nie patrzec to najprostszy sposob zeby ktos sie do ciebie dodzwonil, czy napisal sms, ale nie dostajesz glupich powiadomiec z apek.
3. Jak juz raz wylaczysz transmisje, a w domu siedzisz na wifi to latwo zapomniec wlaczyc transmisje po wyjsciu z domu.

Naprawde nie rozumiem tak naprawde powod ma
@ZippyTobi: @darvd29: Typowe polskie podejście to jest wasze - przerzucać problem na ofiarę. Ukradli komus rower? Trzeba bylo kupic dobre zabezpieczenie. Ukradli auto? Bylo zamontowac GPS albo pilnowac xD

Pracuje w branzy IT i podstawowa sprawa zawsze jest myslenie nie tylko o 'happy path', czyli co jesli uzytkownik A lub B nie ma wlaczonej transmisji. To jest fundament budowania aplikacji.

Mam prawo wylaczyc transmisje i tak naprawde nikogo nie powiniem
@SiergiejLapczydow: No dobra, to podążając już twoim tokiem myślenia, jak wg Ciebie wiadomość z telefonu A do telefonu B ma się dostać skoro któryś z tych telefonów ma wyłączony internet? Przecież iMessage to nie jest jakiś magiczny sposób komunikacji, tylko takie smsowanie przez internet (czyli potrzeba internetu :> )