Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Ktoś jeszcze chciał kupić Xboxa Series X za karty podarunkowe z Eneby (tak, że Xbox zamiast 2350 kosztował mniej niż 2 tys. zł.)? Pisałem z kilkom użytkownikami pod postem użytkownika XGPpl jednak ten niestety usunął swój wpis.
Dzwoniłem dzisiaj do supportu i powiedzieli, że na tę chwilę mają ok. 100 użytkowników z zamrożonymi ponad 2k zł. na koncie Microsoft i że w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej rozwiążą ten problem. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jestem dobrej myśli. Proszę użytkowników w podobnej sytuacji co ja o relacjonowanie swoich zmagań w zdobyciu konsoli. Piszcie pod tym wpisem, to Was zawołam jeśli się dowiem czegoś nowego. Z drugiej strony jeżeli macie jakieś dokładniejsze info, niż ja, kiedy sprawa ruszy dalej to proszę o informację pod tym wpisem.
#xbox #microsoft
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiimakaka: to wyglądało fejk, dla 10 osób mogli sprzedać, a jak jednej chwili ponad 100 próbowało tego to już problem. Ciekawe co M$ wymyśli, może z czasem wyślą te konsole jak wyprodukują xd
@soundboy: ale oni blokują zakup tej konsoli każdemu, kto chce kupić ją za środki Microsoft. Niezależnie skąd kupił karty. Po prostu jest zablokowany zakup konsoli XSX za środki z konta M$. Inne rzeczy z ich sklepu mogę za te środki normalnie kupować.
Gdyby wykryli, że kasę na koncie mam z lewych kart, to by mi zablokowali możliwość kupna wszystkiego, a przede wszystkim zablokowali całe konto, a nie zakup jednej konkretnej rzeczy.
ale oni blokują zakup tej konsoli każdemu, kto chce kupić ją za środki Microsoft.


@matiimakaka: ja się zastanawiam, czy za pomocą kart z eneby nie kupić dwóch padów, w tym jednego z adapterem, bo nigdzie indziej tego cholerstwa nie ma "od ręki", ale się boję, że też mi za to przyblokują, więc nie chciałbym ryzykować, mimo że podobno

Inne rzeczy z ich sklepu mogę za te środki normalnie kupować.


( ͡
@wujek_mikazjusz ja nie próbowałem kupować innych rzeczy, ale pan z supportu MS powiedział, że tylko zakup konsoli jest blokowany.
Ja bym jednak na Twoim miejscu nie próbował, duże ryzyko przypału, jak w moim przypadku, kiedy też myślałem, że jestem sprytniejszy niż inni i mi się uda kupić.
@matiimakaka: podliczyłem wszystko, ale i tak średnio będzie mi się tp opłacać. Kontroler z adapterem + zwykły to 588 złotych, więc muszę nakupić kart za 600 złotych. Po zrabatowaniu kodem wychodzi 514, ale dochodzi jeszcze prowizja za płatność inną niż portfel eneba (34 złote), więc finalnie 548. Podsumowując: 40 złotych to za mała oszczędność jak na taką ilość kombinacji ;) Będę polował jak się znowu pojawią bardziej "lokalnie". Dziś przez chwilę
@Ptysiek27 do mnie dzwonili w poniedziałek, że odblokowali konto i babka chciała zakupić konsolę i znowu wyszedł błąd, powiedziała żebym dał im jeszcze kilka dni xD
W sumie to coraz bardziej obawiam się, że tych pieniędzy już nie odzyskam.
@Skowyrny_Johnny a u Ciebie też dalej lipa, czy problem się rozwiązał?