Wpis z mikrobloga

Gdzie w przyszłości szukać praktyk/stażu w ogólnie pojętej rachunkowości i finansach? Zależy mi głównie na wyrozumiałości, żebym miał osobę która by się nade mną pochyliła (opiekun czy jakoś tak). Czy małe biuro rachunkowe jest dobrym pomysłem?

#pracbaza #praca
  • 8
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture: Nie dotykaj biur rachunkowych xD Są to zazwyczaj firmy rodzinne, gdzie Ty jesteś traktowany jako zwykły klepacz faktur. Jak znasz dobrze angielski to celuj w BIG4, ewentualnie działy finansowe w dużych przedsiębiorstwach. Niestety, ale mając Januszexy w CV będziesz miał problem. Biurwy z HR'u takich nie biorą do poważniejszej roboty później. Najlepiej to zastanów się co chcesz robić w przyszłości i w to celuj.
  • Odpowiedz
@konsul543: Ty sobie ten staż lepiej załatw. Powiem Ci z mojego doświadczenia, że te wariatki z HR'u patrzą na to. Oczywiście, że w SSC jesteś klepaczem i nawet nie znasz całego procesu księgowego, ale dla niektórych biurw jest to bardziej pożądane aniżeli Januszex, gdzie znasz cały proces. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Podejrzewam, że w SSC praktykujesz angielski i to odgrywa kluczową rolę.
  • Odpowiedz
@V337: był gościu z Big4 ostatnio na wykładzie, nawet mówił, że jak się wyśle cv przez wykładowce to coś łatwiej może być, ale gdzie chłop do audytu ehh
  • Odpowiedz
@konsul543: Finanse są dosyć rozległą branżą. Księgowość, audyt, analiza, controlling, podatki, doradztwo biznesowe, rynki kapitałowe itd. Sam musisz wybrać co Cię rzeczywiście interesuje. Oprócz Big4 są inne duże firmy. Wysyłaj zapytania do HRu a może ktoś odpisze czy mają miejsca na staż.
  • Odpowiedz