Po długich dyskusjach padła moja propozycja podziału koszyków i większością głosów 3:1 ustaliliśmy:

Najpierw losowanie koszyków ( NIE SĄ TO JESZCZE GRUPY! )

8. amp (43)

Trzeci koszyk to Ci, którzy mają najniższe miejsca w rankingu. Dodatkowo został do nich dolosowany zawodnik, który wywalczył awans bezpośredni. Padło na gracza o nicku goodidea. To jego zdaniem na pewno good idea. (#heheszki #niesmieszne)

8. goodidea

Czwarty koszyk to osoby wylosowane spośród tych, którzy wywalczyli awans bezpośredni:

8. przemek6085

Pozostali -czyli repasażyści spoza rankingu- zostali podzieleni na dwa ostatnie koszyki, tą samą metodą, co wcześniej:

7. Markosek

Jak widzicie w koszyku szóstym brakuje jednego gracza. W związku z tym zdecydowaliśmy, że dziką kartę uzyska jeden z repasażystów. Jedynym warunkiem był brak meczów oddanych walkowerem. W związku z tym do graczy zostały przypisany liczby w ten sam sposób, co wcześniej (od 1 do 21, bo tylu zostało po odliczeniu tych z w/o na koncie).

Szczęśliwcem okazał się @Tywin_Lannister i w ten sposób uzupełnił szósty koszyk!

Ukryte kamery dzięki uprzejmości #mirkotv uchwyciły reakcję szczęśliwca.

Na początku był zszokowany:

Lecz gdy w końcu dotarło do niego, że to prawda zaprezentował piękny taniec radości:

Zanim przejdziemy do losowania grup, pragniemy poinformować: gra się dwie połowy, każda 5 minut, bez limitu goli, a nie dwa mecze, czyli tak jak w eliminacjach, ale warto o tym wspomnieć.

Teraz przejdziemy do losowania grup.

Grup jest osiem. W każdej po 6 zawodników. W związku z tym każdemu graczowi z każdego koszyka przypisaliśmy liczby od 1 do 8 i na tej podstawie wylosowaliśmy grupy (kolejność cyfr→ kolejne grupy)

Wynik i terminarz możecie obejrzeć pod adresem:

@rpawelek przeprowadził 6 losowań kolejno dla każdego z koszyków i przyporządkował graczy do 8 grup.

Najpierw losowanie koszyka 6.- 7,8,1,2,5,4,3,6

Dalej 5: 8,2,7,4,5,3,6,1

4: 5,6,8,2,1,4,3,7

3: 3,1,8,6,7,5,4,2

2: 8,2,4,3,7,1,6,5

1: 5,2,1,6,8,7,3,4

Pewnie niewielu z Was zauważyło, ale pod ostatnią grupą pojawiły się "baraże". To forma wyrównania szans w przypadku grupy śmierci i grupy smiechu. Wszak nikt nie chce znaleźć się w sytuacji Anglików na MŚ w Brazylii, prawda? Dlatego zdecydowaliśmy, że zawodnicy, którzy zajęli trzecie miejsca rozegrają między sobą baraż o awans do kolejnego etapu rozgrywek. Razem: 24 osoby. Informacje o dalszych etapach - w swoim czasie ;)

TERMINARZ:

do 22.12 WSZYSTKIE MECZE W GRUPIE

do 24.12 BARAŻE

Zasady:

W grupie każdy z każdym. 1 mecz, 2 połowy po 5 minut, bez limitu goli. Tak jak w eliminacjach.

A teraz nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć udanych strzałów, niesamowitych parad i przede wszystkim wielkiego farta! ;)