Wpis z mikrobloga

Witajcie przyjaciele, w kategorii #usmiechnijsieantynatalizm dziś nietuzinkowo - przedstawiam Autoportret z dwoma kołami - Rembrandta.
Zwróćcie uwagę na dwa koła na ścianie - znawcy do dziś dociekają ich symboliki - może pan R. chciał ukazać odwieczną równowagę dobra i zła?

Ciekawe, że obraz został namalowany u schyłku życia, gdy pan R. stracił większość swojego majątku jak i bliskie mu osoby... a jednak ciągle tam stoi... i patrzy na Was Przyjaciele od niespełna 400 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Warto nadmienić, że pan R. był ósmym dzieckiem biednego młynarza.

#antynatalizm
flyingmonsterspaghetti - Witajcie przyjaciele, w kategorii #usmiechnijsieantynatalizm...

źródło: comment_1649888024jMHEvklJeocK10EZ03u2Zh.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@P35YM1574: Przecież masz jasno napisane

Warto nadmienić, że pan R. był ósmym dzieckiem biednego młynarza.

Oznacza to że warto robić jak najwięcej dzieci nawet gdy jesteś biedny, bo istnieje szansa, że któreś(tutaj udało się za ósmym razem)zrobi coś fajnego, np. namaluje słynny obraz
  • Odpowiedz
Spam nie na temat.


@P35YM1574: Nie zgodzę się z Tobą przyjacielu. Sztuka to jedna z tych ulotnych, ezoterycznych idei, która zdaje się wykraczać poza ramy naszej fizyczności, kładąc się na antynatalistycznej szali dobra i radości życia. Czy nigdy (nawet przez grupą skorupę własnego pesymizmu) w obcowaniu ze sztuką, nie przebił się do Ciebie promyk absolutu?
  • Odpowiedz
@flyingmonsterspaghetti: Tak jak pisał pan Zappfe w Ostatnim Mesjaszu, sztuka wchodzi w skład taktyki sublimacji, jednej z czterech taktyk oszukiwania się i radzenia sobie z nadmiarem świadomości i bezsensem istnienia. A Twój post nie ma nic wspólnego z antynatalizmem i ty to wiesz. To co robisz regularnie na tym tagu to czysta złośliwość i zaspokajanie swojej potrzeby trollowania i czynienia zła. Świadczy to tak naprawdę o tym, że trollujesz sam
  • Odpowiedz
Tak jak pisał pan Zappfe w Ostatnim Mesjaszu, sztuka wchodzi w skład taktyki sublimacji, jednej z czterech taktyk oszukiwania się i radzenia sobie z nadmiarem świadomości i bezsensem istnienia.


@P35YM1574: twórczość Przedstawicieli niszowych nurtów filozoficznych, nie przemawia do mnie ani mnie nie przekonuje.

No chyba, że wyjaśnisz mi, argumentami, jak życie i twórczość jednego człowieka usprawiedliwia sprowadzanie na świat nowego
  • Odpowiedz
Szkoda, bo jesteś jednym z niewielu przedstawicieli tagu, z którym można fajnie porozmawiać


@flyingmonsterspaghetti: to czemu tego nie chcesz robić?

Czy robię coś złego próbując ukazać drugą, piękną stronę tego medalu zwanego
  • Odpowiedz
Tymczasem normalni użytkownicy tagu - czy gdybyście mogli odebraliscie ludziom płodność? Ciążowe brzuchy są obrzydliwe a dzieci srajo! Lepiej grać w gry, każdy kto nie robi tak jak ja, jest idiota. Patrzcie, ktoś wyruchał czupakabre! Zamknij się, natalu!

Antynatalizm bawi. Antynatalizm smieszy.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: tobie mogę tylko zamknięty zakład polecić, bo twoja obsesja i uporczywość obrażania i trollowania innych bez udawania, że chcesz rozmawiać jest chora i powinien jej się przyjrzeć specjalista
  • Odpowiedz
@ciemnienie: nie znam tego użytkownika i nie miałem z nim osobistych relacji i interakcji. Uważam, że każdy odpowiada za siebie i obce jest mi prymitywne, plemienne myślenie, które stanowi podstawę twojej osobowości
  • Odpowiedz