Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 204
#elektryka #januszebiznesu
Robię różne usługi, ostatnio za pośrednictwem jakiegos centrum serwisowego (patologia takie rozwiązanie swoją drogą) mam parę napraw na sklepach pewnej marki.
Oto fragment tablicy, rządek odpowiedzialny za oświetlenie. Od ponad 10 lat dziewczyny codziennie wyłączają i włączają oświetlenie tymi eskami. Zgłoszenie że nie zawsze się włącza światło. No pewnie bo już słychać iskrzenie z eski :-)
A najlepsze że jak zaproponowałem wymianę wszystkich i założenie nawet gdzieś obok tablicy normalnych wyłączników to pewnie nie przejdzie bo goście mają problem wydać każda złotówkę. Sklep zapuszczony że szkoda gadać.
Oświetlenie oczywiście jakieś przedpotopowe halogeny które żrą pradu w cholerę ale wymienia to jakaś specjalna firma. Drogie w ciul więc oszczędzają na naprawach, o założeniu taniej ledowej lampy nie ma co myśleć bo nic nie pasuje teraz do dziury w suficie. Zastanawiam się, czemu to wszytko jeszcze nie spłonęło podobnie jak inne sklepy tej marki. Co nie znaczy że na innych bywa lepiej. Od czasu kiedy mi się trafiają takie zlecebia ostrożnie się oglądam w galeriach czy mi coś na głowę nie spadnie.
Chyba jakiś cykl wpisów zrobię :-D
pigoku - #elektryka #januszebiznesu 
Robię różne usługi, ostatnio za pośrednictwem ja...

źródło: comment_1649833160dZGzGQKXgPtDRmw8iriglZ.jpg

Pobierz
  • 38
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grandmasterb: ja nie wnikam, to nie mój biznes czy mają wszystkie przeglądy i pomiary. W takich sytuacjach że nawet nie masz kontaktu z klientem tylko jakimś pośrednikiem to już w ogóle przestałem sobie zawracać głowę takimi rzeczami.
@bania656: To ja mierzyłem jak nic nie było w gniazdkach itp i tylko do lampy prąd dochodził do włącznika.
Poza tym to jest instalacja dwu przewodowa, bez neutralnego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@pigoku: Mógłbyś tak mniej więcej opisać, co tu jest nie tak? Jestem kompletnym laikiem

@tusk: eski to nie wyłączniki. Od tego codziennego wyłączania już są wyruchane, w jednej coś w środku iskrzy. Mechanizmy do tego nie dostosowane zużywają się w nieodpowiedni sposób i jest ryzyko że w przypadku awarii eska nie zadziała. Albo będzie spadać od byle czego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pigoku: ciekawe czy spełniają warunki do SWZ przy tych eskach "C"

@soadfan: nie wiem, ja tak mocno się nie doktoryzuję. Pewnie są c bo w instalacji napchane halogenów z jakimiś zasilaczami że stabilizatorami i zwykle B mogło wywalać.
@pigoku: rób swoje, a po wszystkim zgłaszaj to do jakiegoś bhp, czy innych przeciwpożarowców - przecież to się aż prosi o pożar, a sam to montowałeś - ciąży na Tobie obowiązek zgłoszenia tego moim zdaniem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zorannio: na razie nic nie montowałem, sprawdziłem co jest grane, odłączyłem dwie zrypane lampy i napisałem ci trzeba zrobić. Jak zlecą to wymienię eski i dołożę wyłączniki gdzieś koło tablicy. Wtedy będzie ok. A to czy mają obowiązkowe przeglądy, pomiary itp to nie mój biznes. #!$%@? ich mogę ewentualnie jeżeli NIE zlecą wymiany :-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pigoku: wszystkie z innej parafii- to wyglada jakby tam te bezpieczniki dokladali kilka razy.

@Bloodaxis1: zapewne tak było. Natomiast dlaczego nikt nie wpadł na to, że trzeba dołożyć wyłącznik?