Wpis z mikrobloga

Jakie kupić pierwsze ciuchy na moto? Mam w planach kupić xj600n od wujka po zdanym egzaminie, podobno dobry do nauki. Z tym, że nie wiem jakie ciuchy będą dla mnie odpowiednie. Po jednej wykopyrtce na szybkim slalomie postawnowiłem kupić te ciuchy bo widzę, że te jednoślady to tylko czekają żeby zabić człowieka. Nie chcę wydać fortuny i szukam raczej czegoś do spokojnej jazdy po mieście a nie wyścigów na Isle of Man, czasem jakiś wypad 100km. Możecie polecić jakieś ubranie dla niedzielnego nowicjusza? (Chodzi głownie o kurtkę, i spodnie)
#motocykle
  • 13
@Hooyvdoope: są, ramion, łokci, bioder i kolan. Na plecach jest pianka, którą trzeba wymienić na normalny ochraniacz. Jeansy AA, ale to chyba zależy od modelu.
Jakie masz buty?
@Hooyvdoope: Idz do motocyklowego, poprzymierzaj i albo kup w sklepie albo szukaj uzywek na olx/vinted. Ludzie sprzedaja praktycznie nowe rzeczy 1/3, 1/4 taniej. Sam tak sprzedalem kilka nietrafionych zakupow. Na poczatek kup sobie jakies dziny i kurtke tekstylna.
@Hooyvdoope: budżetowo po polsku rypard.pl są tez na allegro. Kupiłem w marcu zestaw tekstylny za tysiaka z groszami, a można też taniej. Na tą chwilę jakość bardzo na plus. Tyle że bez mierzenia może być trudno, planowałem XL, skończyło się na XXL i innej kurtce bo w tej którą chciałem rękawy były za krótkie. Ewentualnie ten zestaw z XLmoto skóra i jeansy, też go mam i chyba nie ma opcji na
@Hooyvdoope: jak chcesz budżetowo, to kupuj używane ciuchy. Wybór na grupach, olxach i allegro jest ogromny. Zamiast butów na Moto możesz jeździć w wojskowych - ja przetestowałem kilka modeli i nadal wolę Magnumki. Tylko na kasku nie warto oszczędzać, po prostu musi być dobrze dopasowny