Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, szukam sterownika do taśmy LED (6A), taki najprostszy na pilota, ale do białej taśmy. Wszędzie są te cholerne RGB i ciężko się przez to przekopać. Obecnie mam taki jak załączone zdjęcie, ale zaczął wariować i włącza samoczynnie światło.

Sterownik umieszczony jest za zasilaczem ze stabilizowanym napięciem. Zasilacz ciągle podłączony.

Macie może jakieś z tym doświadczenie i jakiś inny model, który możecie polecić? Moze da się wykorzystać taki RGB, tylko np. mostkujac linie kolorów? Ewentualnie RGBW i wtedy podłączać tylko linie dla koloru białego?

Dziękuję za porady!
#led #oswietlenie #elektronika
Pobierz galencjusz - Mirki, szukam sterownika do taśmy LED (6A), taki najprostszy na pilota, ...
źródło: comment_1649785022LDGMpLLQLPnofHEFxWW9CX.jpg
  • 6
Zasilacz ciągle podłączony.

zaczął wariować i włącza samoczynnie światło.


@galencjusz: W tym sterowniku nie ma się co popsuć. Podmień ten zasilacz i będzie działać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: niestety dopiero w piątek będę miał możliwość do niego zerknąć. Chciałem zamówić wcześniej wadliwy komponent, by od razu go podmienić, a byłem przekonany, że to wina tego sterownika. Dobrze jednak podpytać :) w takim razie muszę się wstrzymać i ewentualnie reklamować zasilacz, bo ma ledwo 6msc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dktr: przypomniało mi się, że miałem temat wyjaśnić i nie zostawiać bez podsumowania. Po podmianie zasilacza problem dalej występował i pomogła wymiana tego sterownika. Teraz jest lux :)