Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wygląda dorosłe życie?
W sumie nigdy mi nikt nie tłumaczył, jak się pisze takie CV i w ogóle.
Właśnie kończę 4 klase technikum, na świadectwie mam tylko jedną dwójkę -z matematyki.
Bardzo się jej wstydzę, ale miałem problem z dogadaniem się z nauczycielką ;p
Czy podczas zatrudniania o prace, to na takiej rozmowie kwalifikacyjnej ktoś będzie patrzył na moje oceny? czy po prostu zerknie, że ukończyłem szkołę i w sumie to tyle?
Denerwuje mnie to. Zawsze byłem w czołówce najlepszej średniej w klasie, takie top 3. Średnia roczna ze wszystkich przedmiotów zawsze wynosiła mi ponad 4.00
Tylko ta matematyka strasznie mi to zaniża wszystko. Na świadectwie same czwórki, piątki, mniej trójek i jedna dwójka. No i jak to ma wyglądać? wpienia mnie to.

#pracabaza #praca #szkola #techbaza #licbaza #niebieskiepaski
prosze o nie trollowanie w odp, pytam poważnie. Całą szkołę wykuwałem, a baba mi z takim czymś wyskakuje, kiedy już nie mam czasu niczego zmienić.
A to też moim zdaniem trochę kręcone, bo z średniej zawsze mi wychodziło lepiej niż mi wpisywała. Teraz mi wynosi dla przykładu z tego drugiego półrocza, czwarta klasa 3.62 i chce mi trójke wpisać za to półrocze.
No i takie życie z nią, co będzie skutkować dwójką ogólnie cało rocznie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6254981f7c53968b7088c693
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak wygląda dorosłe życie?
W sumie...

źródło: comment_1649775041N0WacKkrne8VeRRKLk0roZ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania A nikt starszy Ci nigdy nie powiedział, że oceny na świadectwie nie mają żadnego znaczenia? Mi tak i jak dorosłam okazało się to prawdą. Nikogo nie obchodzi co miałeś z matmy czy polaka czy pszyrki na świadectwie ze szkoły. Jedyne z czym się spotkałam to znajomego zapytali na ile zdał maturę z angielskiego ustnego, gdy zaraz po niej zatrudniał się w firmie, w której wymagali znajomości angielskiego.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: wszyscy będą mieć wygięte na Twoje oceny. Bardziej na pierwszy rzut pójdą kompetencje miękkie, min. czy jesteś komunikatywny, a potem przejście do twardych, jeśli startujesz na stanowiska, gdzie musi być np. wiedzą techniczna.

Jak będziesz składać CV do kupy odezwij się do mnie na PW. Popatrzę i podpowiem co poprawić
  • Odpowiedz
Czy podczas zatrudniania o prace, to na takiej rozmowie kwalifikacyjnej ktoś będzie patrzył na moje oceny?


@AnonimoweMirkoWyznania: nie. Szkoła uczy nas niestety, że cokolwiek się robi jest się ocenianym - z tego wychodzą traumy do leczenia latami. Jednocześnie szkoła to świat równoległy w którym te oceny to najważniensza rzecz na świecie. To kolejne kłamstwo - gdy opuścisz mury szkoły, nikt już nigdy nie zapyta o żadną ocenę. Miejsca w których zapytają
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po tym.co tutaj piszesz widzę, że bardzo jesteś do.ocen szkolnych przywiązany i przejmujesz się nimi mocno. Polecam Ci kanał yt "krzysztof m maj" - pomoże otworzyć oczy na szkodliwość tego systemu, oraz bezwartościowość wysiłku jaki poświęciłeś na walkę o oceny. Ech... gdyby ten kanał istniał kiedy to ja go potrzebowałem na końcówce technikum :/
  • Odpowiedz
Czy podczas zatrudniania o prace, to na takiej rozmowie kwalifikacyjnej ktoś będzie patrzył na moje oceny?


@AnonimoweMirkoWyznania: Nikt tego nie robi i gdybym mogl powtorzyc szkole, to bym nawet nie probowal dostac wiecej niz 2 z przedmiotow, ktore mnie nie interesowaly. Ale wynik z matury jest wazny przy rekrutacji na studia.
  • Odpowiedz