Wpis z mikrobloga

Wczoraj jeden Mirek, napisał coś takiego:

Widac wyrazne gasniecie durable goods (clothes, furniture) i wzrost services (airlines)

Widzać, że nie ma absolutnie pojęcia o sytuacji w jakiej są Stany
W normalnej gospodarce, wzrost services, to jak najbardziej dobry, pozytywny znak
Ale nie w tym przypadku
Services inflation wzrasta, ale NIE dlatego, że ludzie podróżują, wyjeżdżają, latają samolotami(to już kompletny nonsens, firmy jak boeing mają mega problemu,wzrastające koszty, które przenoszą się na klienta, poza tym mają tendencje łamania się w pół, parę dni temu miała miejsce już kolejna taka akcja, wygooglujcie sobie, poza tym tam już zaciska się pas i patrzy na wydatki) tylko wzrastają, bo ludzie płacą więcej za wynajem mieszkania,domu-a to jest kolosalna różnica
Nie słuchajcie pier... enia, bo utopicie siano, np w powietrznych przewoźników.
Ja nie wiem, jak wy tu jeszcze funkcjonujecie i zarabiacie, jak macie tutaj takich fachowców i doradców
Nie musicie dziękować, robię to charytatywnie
#gielda #inwestycje #ekonomia
  • 6
@Byku_of_wall_street: mylisz dwie rzeczy, wzrost stop procentowych (ostroznie! za kilka kwartalow dopiero bedzie efekt, nie teraz) schlodzi gospodarke, male i srednie firmy beda redukowaly zatrudnienie, wzrosnie bezrobocie, zmaleje konsumpcja, ale to nie znaczy ze gieldy beda sobie zle radzily, bo na indeksach gieldowych z reguly i tak masz duze globalne firmy, srajfony i tesle i tak beda sie sprzedawaly, bo kupuja je ludzie ktorych stac, po prostu na wycieczki czy do
Wczoraj jeden Mirek, napisał coś takiego:

Widac wyrazne gasniecie durable goods (clothes, furniture) i wzrost services (airlines)


Widzać, że nie ma absolutnie pojęcia o sytuacji w jakiej są Stany

W normalnej gospodarce, wzrost services, to jak najbardziej dobry, pozytywny znak

Ale nie w tym przypadku

Services inflation wzrasta, ale NIE dlatego, że ludzie podróżują, wyjeżdżają, latają samolotami(to już kompletny nonsens


@Byku_of_wall_street: taaa...

#!$%@? sie znasz

Zamiast gadac farmazony pokaz jakies dane,
151346136 - > Wczoraj jeden Mirek, napisał coś takiego:

Widac wyrazne gasniecie dur...

źródło: comment_1649769017nQfcymL7qsHJkusTw02WcH.jpg

Pobierz
@151346136:
To o Tobie gościu mowa, Twoja znajomość ekonomiczna jest mierna
I te wasze rozkminy, pokaz więcej danych itp.
Bekę mam jak to czytam
Nie masz absolutnie żadnej kompletniej wiedzy, co się dzieje dalej niż Twoje podwórko
Te twoje szacowanie to przyniesie tylko komuś szkodę, bo Cie posłucha i poleci na twarz, a propos latania...
Airlines-przepadły, rozumiesz? A Ty na to nakręcasz i jeszcze masz jakieś argumenty, którymi próbujesz uzasadnić swoje
Airlines-przepadły, rozumiesz? A Ty na to nakręcasz i jeszcze masz jakieś argumenty, którymi próbujesz uzasadnić swoje stanowisko


@Byku_of_wall_street: jakbys poszukal glebiej w moich postach to znazlbys co mowielem o airlines
a mowilem, ze sa w dupie, podobnie jak cruise'y

znajdujesz jakiegos chochola, po czym go pokonujesz
wmawiasz mi jakies rzeczy, ktorych nie mowilem

bez odbioru