Wpis z mikrobloga

Wczoraj w nocy zacząłem opracowywać system honingu w przedziale 1340-1370, tak aby okazał się on w miarę najtańszy. Chodzi o używanie ulepszaczy (tak je nazywam: książki z eventów, solar grace, solar blessing itp.) w sposób gwarantujący oszczędność golda poprzez świadome wykorzystanie systemu Artisan Energy.

Sam arkusz udostępnię tak szybko jak to tylko możliwe. Tu prosiłbym was jednak o wyrozumiałość, nie wiem jak szybko się z tym uporam, to dość proste acz pracochłonne zadanie (które z pewnych względów będzie wymagało zaangażowania więcej niż jednej osoby z mojej gildii).

Osobom, któe nie chcą czekać na arkusz chętnie wytłumaczę o co mi konkretnie chodzi, ale to dużo pisania, więc dajcie znać czy w ogóle interesują was metody, którymi się posłużyłem.

#lostark
  • 22
  • Odpowiedz
@Prezydent_Polski: mnie to dosc mocno interesuje bo mam iteny na +13/14 i o ile ksiazek mam od cholery i moge pukac, o tyle krysztalkow, gwiazdeczek itd zwiekszajacych % raczej za malo zeby maksowac kazda probe.

Natomiast z czystej ciekawosci dowiedizalbym sie w jaki sposob i co dokladnie zamierzasz liczyc/opracowywac.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Jasne. Omówię to na przykładzie itemku +13. Od razu zaznaczam, że ta zasada ma zastosowanie do itemków o innych poziomach ulepszeń, ale będą się z tym wiązały inne wartości liczbowe. Jako, że to sporo pisania, zawołam do gotowej odpowiedzi.

PS. Nie marnuj książek.
  • Odpowiedz
Zacznijmy od podstaw. Artisan Energy to system, który ma zapobiegać nieskończonym niepowodzeniom przy próbie ulepszenia przedmiotu na wyższy poziom (głównie dlatego, że można to robić za gotówkę i jest to jeden z elementów zapobiegania praniu brudnych pieniędzy - jednak to temat na inny wpis). Związane są z nim 3 wartości liczbowe, z czego jedna nie jest bezpośrednio dostępna z poziomu interfejsu użytkownika - trzeba ją policzyć.

I tak wyróżnia się wartości:
Artisan Energy (na screenie żółta ramka, wartość wyjściowa jest równa zero)
Artisan Energy Bonus (na screenie zielona ramka, wartość wyjąściowa zależy lub może zależeć od aktualnego poziomu przedmiotu)
oraz ukryta wartość, nazwijmy ją
  • Odpowiedz