Wpis z mikrobloga

Wczoraj w nocy zacząłem opracowywać system honingu w przedziale 1340-1370, tak aby okazał się on w miarę najtańszy. Chodzi o używanie ulepszaczy (tak je nazywam: książki z eventów, solar grace, solar blessing itp.) w sposób gwarantujący oszczędność golda poprzez świadome wykorzystanie systemu Artisan Energy.

Sam arkusz udostępnię tak szybko jak to tylko możliwe. Tu prosiłbym was jednak o wyrozumiałość, nie wiem jak szybko się z tym uporam, to dość proste acz pracochłonne zadanie (które z pewnych względów będzie wymagało zaangażowania więcej niż jednej osoby z mojej gildii).

Osobom, któe nie chcą czekać na arkusz chętnie wytłumaczę o co mi konkretnie chodzi, ale to dużo pisania, więc dajcie znać czy w ogóle interesują was metody, którymi się posłużyłem.

#lostark
  • 22
@Prezydent_Polski: mnie to dosc mocno interesuje bo mam iteny na +13/14 i o ile ksiazek mam od cholery i moge pukac, o tyle krysztalkow, gwiazdeczek itd zwiekszajacych % raczej za malo zeby maksowac kazda probe.

Natomiast z czystej ciekawosci dowiedizalbym sie w jaki sposob i co dokladnie zamierzasz liczyc/opracowywac.
Zacznijmy od podstaw. Artisan Energy to system, który ma zapobiegać nieskończonym niepowodzeniom przy próbie ulepszenia przedmiotu na wyższy poziom (głównie dlatego, że można to robić za gotówkę i jest to jeden z elementów zapobiegania praniu brudnych pieniędzy - jednak to temat na inny wpis). Związane są z nim 3 wartości liczbowe, z czego jedna nie jest bezpośrednio dostępna z poziomu interfejsu użytkownika - trzeba ją policzyć.

I tak wyróżnia się wartości:
Artisan