Wpis z mikrobloga

@panbartosz: W googlebox widziałem też pytanie w stylu z jakimi zwierzętami nie żyli ludzie i poprawne było dinozaurami, a naukowy bełkot mówił że ptaki są dinozaurami i w sumie wtedy poprawna odpowiedź była błędna ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Teec nie jest to takie oczywiste. Też słyszałem tylko i wyłącznie o ulicy a nie bruku. Ja bym zaznaczył asfalt...
Natomiast większym debilem była kobieta, która nie znała odpowiedzi na pytanie ile kątów prostych może mieć trójkąt. I wzięła dwa koła.
Nowomowa? Chyba się pan szaleju na jadłeś. Na ulicy się mowi odkąd pamiętam.


@LubieChleb: Dla kolegi @eksplozymeter, który przybył do nas prawdopodobnie z XIX wieku, może się to w istocie wydawać nowomową. Wszak pisał tak choćby Sienkiewicz w wydanej w 1891 roku powieści "Bez dogmatu". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdaniem jego, pieniądze leżą u nas na bruku, dość się schylić.

https://wolnelektury.pl/media/book/txt/bez-dogmatu.txt

Nie da się ukryć, że
O kurde jednak asfalt, bardziej popularny nawet od ulicy. Bruk to nie od do tego powiedzenia.


@kiwors: Dobrze, że się fachowiec wypowiedział. Ty sobie może kliknij w ten asfalt i zobacz jakie wyniki dostaniesz, a nie wyciągasz z dupy wnioski, bo Ci się nie wiadomo czemu pierwsze na liście pojawiło.
Zesrało Ci się pod wpisem mnóstwo lamusów nieznających funkcjonujących od dekad przysłów. Pieniądze leżą na asfalcie, serio czy wy się dobrze czujecie?!


@Stallion45: Teraz to Ty się najbardziej zesrałeś. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gdzie spotykasz się z powiedzeniem o pieniądzach leżących na bruku? Obecnie mówi się o pieniądzach leżących na ulicy, jak ktoś zna tylko tę wersję, to zarówno wersja z asfaltem, jak i wersja z brukiem,