Wpis z mikrobloga

mirki z #motoryzacja, przesiadał się ktoś z was z segmentu D na segment B? obecnie jeżdżę loszką, która w moim cyklu jazdy po mieście (85% czasu) spala z 13l beny. tak naprawdę niepotrzebny mi aż taki duży i ciężki samochód. zależy mi na bagażniku żeby wszedł wózek (niedalekie plany). Spodobało mi się #renault Clio III Grandtour 1.2 tce ale ciekawi mnie jak z wyciszeniem w tych pozostałych 15% na trasie.
Może z doświadczenia znacie jakieś auta z segmentu B/C z prostym zawiasem z tyłu (brak wielowahacza) żeby dało radę zmieścić się z bombelkiem na jakiś weekendowy wyjazd?

edit: do 20k cebulionów
  • 8
@szybki96: Osobiście dla mnie 3 Grandtour jest brzydkie jak noc, za to 4 Grandtour to chyba najładniejsze małe combi ever. Wyciszenie jest spoko, no chyba, że śmigasz >140 ale wtedy wszędzie poza klasa wyższa głośno.
@szybki96: Dłuższe nie, kilka razy nim jechałem. Dobre do miasta bo małe, ale właśnie ten wózek dla bombelka wsadzisz bez problemu. Tylko szukałbym z innym silnikiem - to 1.2 Tce pali dużo. Za to 1.5 dCi w Clio to spalanie w mieście 4,5 litra ropy.
Hej, przesiadłem się z D na B; właśnie na Clio tylko że IV. Na pewno jest głośniej, ale nie narzekałbym tak bardzo gdyby nie ferelne uszczelki czwórki. (gwizd powyżej 110kmh)
Mam 1.2tce z edc i w Warszawie w mocnych korkach pali 8-9 przy normalnej jeździe. (daleko od deklarowanych wartości :D) Przy ciśnięciu to pewnie wyszłoby z 12.