Wpis z mikrobloga

#webdev #hosting
Gdzie najlepiej maile ludziom robić?
Kupuję domenki na ovh, jak się sam 'opiekuję' to hostuję strony na dedyku w Hetznerze ale nie chcę się bawić w żaden swój mailserwer. Przy małych rozmiarowo pocztach gdzie jest kilkunastu userów per domena, GSuite/Microsoft/Fastmail wychodzą dość drogo. Są jeszcze jakieś sensowne alternatywy? W OVH się dogrzebałem, że mając domenę u nich można kupić 'MX Plan' w dość podejrzanych cenach, np. ~50 zł netto za 25 skrzynek po 5GB w tejże domenie -- to 50 zł nie miesięcznie, a jednorazowo, to zaś aż podejrzanie tanio się wydaje być
  • 5
@Django_na_Django: mam prawie identyczny setup, hosting na bare metal u Niemca, a pocztę trzymam w zwykłym hostingu. Kiedyś to z wyniosłem ze szkaradnego home na linuxpl, ale po przejęciu przez H88 a potem CyberFolks nie polecam - bo potrafią przy upgradzie serwera popsuć konfigurację poczty XDDD (np. u mnie regularnie wyłączają wtedy catch-all która jest podstawą działania dla niektórych tematów), tak że też szukam ( ͡° ͜ʖ ͡°
@PaaD: przetestowałem to ovh finalnie i wstępnie mogę polecić - po kupnie trzeba było do supportu napisać by zmigrowali na nową infrastrukturę i jest webmail w outlooku a nie w roundcube i wygląda na to, że nawet działa, choć wciąż dość bardzo podejrzanie tanio ;)