Wpis z mikrobloga

Ale mnie dzisiaj naszła rozkmina o rangach.

Chciałbym zweryfikować kilka rzeczy (w sumie są ze mną od kiedy po kilku latach unikania soloq i grania ARAMków aby kupić 90% czempów i runy zaczałem grać soloq i w jeden sezon wbiłem z "s4" [wiadomo ze nie bylem s4] do p1. I wtedy ogarnąłem jakimi ściekami są gracze wkoło mnie i że pomimo ogarniania wielu schematów jak wave control, wizja, funelowanie środków, itd na ARAMIE ostatecznie nie ma jak pod go grać więc ludzie tego nie robią)

Co myślicie o tych twierdzeniach

1. Aby climbować (w dowolny i ŚWIADOMY sposób, a nie, że jesteś OTP Jayce i nagle wszedł buff i climbujesz bo Jayce jest mocny) trzeba być powyżej swójej obecnej rangi. A bardziej to oznacza chęc i gotowość do zmian, choćby zmiany swojego champion pool na obecną mete.

2. Ludzie którzy grają po 100+ gier w danym sezonie i są poniżej d1 czyli miejsca od którego zaczynają się limitowane sloty nie mają poprawnego mmr/elo. W zasadzie są bez elo, trafili do miejsca, w którym grają jak boty i nikt nie wynosi żadnych konkluzji, nie próbuje nic zmieniać i w końcu nie wiadomo jakie oni mają rangi, po to jak takie maksimum lokalne funkcji z którego nie mogą wyjść, mają 50% wr bo grają na takie same boty jak oni i gdyby ich wsadzic na nowe konto to nawet tej swojej hardstuckowej rangi nie osiagna.

3. Więc ranga w lolu nie istnieje poniżej drabinki z limitowanymi slotami. Tzn jak się przyjrzysz to widzisz róznice ale poniżej diamentu (może z p1 bo p1 to lepsze miejsce niż d4, p1 to było jedyne elo w którym cieszyły mnie przegrane gry, bo kazdy tam tryhardował i nawet jak przegrywałem to nie było 4vs6/3vs7/itd tylko dosłownie przegrywałeś przez szczególy jak działanie konkretnych team compów kiedy każdy dawał z siebie te 90% na jakie mógł sobie pozwolić gracz p1) są tylko ludzie leniwi albo którym nie zalezy na posiadaniu dobrej rangi. A jeśli ktoś ma zdrowe rece, normalny fps, ping, itd i nie jest leniwą #!$%@?ą to wbije diament i bedzie blisko realnego elo.

Za trollowanie na czarno od razu ( ͡º ͜ʖ͡º)

edit: w sumie jako całośc to mi przypomina jakies teorie gier czy algorytmy genetyczne i szukanie modyfikacji która ci da upgrade nawet pomimo ze masz bezpieczna pozycje w lokalnym maksimum.

#leagueoflegends
  • 17
@NewBlueSky: Nie wiem ja zawsze grałem seju jungle i w obecnej mecie mimo że 2 sezony temu ponad 60 wr obecnie nie jestem wstanie grając nią wejść wyżej niż g3.Na innym koncie gram kha/diana i na luzaku w 3 tygodnie platyna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NewBlueSky: gram w to ponad 10 lat a moim najwiekszym osiagnieciem jest prawie wbicie golda ostatniego dnia sezonu xD mam zdrowe rece i duzo fps, co robie zle?
@zefj: no nie starasz sie, ja widzialem ze na reddicie duzo graczy wysmiewa te oceny po grze. Wiadomo ze jak przegrywasz i cie butuje jakis 20/0 zed to ciezko miec S ale jednak one cos znacza.

ja od czasu tego p1 wole trollowac gry ale jak gram powaznie to zauwazylem ze mi daje czesto A/S za walke, A/S za zarabianie golda ale mi dawało mniej. I teraz zmieniłem podejście, osrywam próbe
@NewBlueSky: no nie staram sie, znaczy staram sie jak moge, ale malo w to gram w sumie wiec mechanika jeszcze jak cie moge, ale podstawowa wiedza i feel lezy. Myslalem, ze moze masz jakies zlote rady jak B2GM do starcrafta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zefj: a co to znaczy ze sie starasz? w sensie nie pytam o definicje ale jakie to ma znaczenie? Dla jednego staram sie to bedzie jak picknie meta champa, bedize ciagle uzywal F1-F5, wszystko pingowal, komunikował sie. A dla innego to bedzie ze po dedzie pomysli "moglem zagrac lepiej ale i tak dalem z siebie cale 50%" XD
@NewBlueSky: "Aby climbować (w dowolny i ŚWIADOMY sposób, a nie, że jesteś OTP Jayce i nagle wszedł buff i climbujesz bo Jayce jest mocny) trzeba być powyżej swójej obecnej rangi"

gratulacje, właśnie odkryłes jak działa climbowanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@howtowisnia: nie odkrylem. Wiedzialem to od kiedy próbowałem. Na tej zasadzie ja climbowalem bedac niby s4 na poczatku.

Dlatego uwazam ze ten system to pomylka. W csgo mozna climbowac i uczyc sie gry bo mozesz rzeczywiscie uczyc sie grajac rankedy. Plus jak ci nie wyjdzie i sie hardsruckujesz to przez miesisc mozesz grac jakies community servery ktore sa skillowe i po miesiacu vi sie mmr zresetuje i wracasz do ranked ów.
@NewBlueSky: Czyli uważasz, że jakiś #!$%@? system gdzie Ci się mmr resetuje bez grania jest dobry? XD Nie wiem co masz za problem w resetowaniu mmr od riotu, ale ciężko Ci wyjasnić, że jak miałbyś totalny reset mmr do zera to byś płakał, że liga by była #!$%@? bo każdy by grał na każdego.
@howtowisnia: tak, bo taki system cie nie psuje. Wyprowadza cie do neutralnego stanu w ktorym jestes kowalem swojego losu.

Chociaz nie dziwie sie czemu hardstucki by tego nie chcialy, ich rangi zostałyby zweryfikowane xD
ale ciężko Ci wyjasnić, że jak miałbyś totalny reset mmr do zera to byś płakał, że liga by była #!$%@? bo każdy by grał na każdego.


@howtowisnia: a to jest tylko problem w #!$%@? systemie elo jak w lolu, ze ludzie sa sprawadzani do posmiewiska typu +17-20 lp za wina i -15 za lose xD Jestli mamy system z co najmniej dwoma wartosciami (ranga i mmr, do tego jakies mnozniki inne
@howtowisnia: w takim systiemie nie musialbys sie martwic swoim elo, bo wiedzialbys ze sytem dazy do tego abys trafil do swojego elo i wyprowadza cie z zamkniecia sie na lokalna blokade

wlasnie to ludzi ktorzy maja cos wspolnego z informatyka, matematyka i innymi grami z lepszymi sysyemami.

Ja widze obecny system w ktorym na nowym koncie otrzymujesz inna range niz na starym za porazke. Do tego zablokowywanie sie w jakichs klitkach