Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakiś czas temu zrobiłem prawo jazdy na samochody ciężarowe. Mam prawo jazdy C z kodem 95, ale nie mam karty kierowcy, nie wyrabiałem póki co.
Czy mogę legalnie wypożyczyć sobie samochód ciężarowy i przewozić materiały dla siebie potrzebne do remontu domu? Nie pamiętam jak to szło, czy przy przejazdach na własny użytek też muszę mieć karte kierowcy?
Zjecie mnie pewnie, ale no chcę się upewnić jak to jest żeby nie mieć problemów.
#zycietruckera
#bekaztransa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624ee0a812e12f55c9e7d7b9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Taki prywatny przejazd o którym piszesz nie podlega ustawie o transporcie drogowym.
Nie potrzebujesz tego kodu 95 i chyba też karty kierowcy. W tachografie cyfrowym tryb OUT powinien załatwić sprawę. No ale dla pewności zapytałbym o to w jakiejś kancelarii prawnej czy innym pewnym źródle.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke Licencji na przewóz rzeczy? XD
Masz na to jakąś podstawę prawną? Tak z ciekawości, bo już ktoś wyżej wrzucił link z którego wynika, że w takich przewozach nie używa się tachografu.
  • Odpowiedz
@Kriegor: Do 7,5t jedynie. Doczytałem.

Do 12t bodajże, jeśli pojazd nie ma przestrzeni ładunkowej. Np. dźwig lub wypasiony kamper.

Licencji nie musi mieć kiedy przewozi towar z jakimś kwitem, że to do niego należy. Choćby faktura zakupu. W przeciwnym razie musi mieć list przewozowy i licencję lub zezwolenie.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke No racja, tam chodziło o 7.5t to jeszcze co innego.
W ogóle jakie to posrane, wszędzie inne interpretację, zawiłe przepisy i żadnych jasnych odpowiedzi tak jak patrzyłem po necie.

To co jak ktoś pożycza solówkę 12t to musi rejestrować czas pracy i podlega pod przepisy o czasie pracy? Musi mieć np udokumentowane ostatnie 28 dni? xd
  • Odpowiedz
@wezsepigulke Btw a to z tą licencją to też chyba właśnie z tych przepisów dotyczących przedsiębiorców którzy chcą wykonywać niezarobkowy transport na potrzeby własne, a co ze zwykłymi ludźmi?
Przecież od Mirka przewożącego swoje meble z domu do domu ciężko oczekiwać faktury, licencji na transport czy zezwolenia xd
  • Odpowiedz