Wpis z mikrobloga

Na obecną chwilę syreny w ramach "Katastrofy Smoleńskiej" nie zawyją jutro oficjalnie w: Katowicach, Bytomiu, Tychach, Świętochłowicach, Gliwicach, Sosnowcu, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Wojkowicach.


@sylwke3100: jakis link zeby potwierdzic ze sa jeszcze miasta z rigczem? (chetnie bym poczytal ze moje jednak ma rigcz:P)
@Raul7Gringo: Nie, raczej normalnie myślący ludzie. Syreny alarmowe są do ostrzegania a nie upamiętniania politycznych świąt. Testowanie powinno się odbywać w harmonogramie zaplanowanym kilka lat do przodu i koniec a zmiana go tylko z powodu awarii syreny czy WOJNY.

@sylwke3100: jakis link zeby potwierdzic ze sa jeszcze miasta z rigczem? (chetnie bym poczytal ze moje jednak ma rigcz:P)


@gorzki99: Nie wiem, ja sprawdzałem na stronach miast czy profilach prezydentów.
Nie wiem, ja sprawdzałem na stronach miast czy profilach prezydentów.


@sylwke3100: A to ok.

A co do testowania syren to pelna zgoda. Niech to bedzie na przyklad raz na kwartal/raz na pol roku czy jakos tak. Z gory wiadomo kiedy.

Okazjonalnie jak juz chca to mozna uzywac przy swietach panstwowych (jak bedzie to z gory ustalone)

Syreny sa od ostrzegania przed niebezpieczenstwem. A wiemy co sie dzieje jak bezpodstawnie cos ostrzega
Ja uważam że seren NIGDY nie powinny być kojarzone z żadnym świętem.


@sylwke3100: Mnie to tam ryba czy beda czy nie. Syreny maja w sobie wlasnie "to cos" (jak sa uzywane zgodnie z przeznaczeniem).

Slyszac syrene masz "dostac kubel zimnej wody na glowe" i zaczac dzialac.

Jak sie wczesniej umowimy ze w danym dniu bedzie to nikomu nie szkodzi. Ale wczesniej - z odpowiednim wyprzedzeniem - gdzie wszyscy o tym wiedza.