Wpis z mikrobloga

Zaczynam zabawę z #drewno na początek chciałbym zrobić skrzynkę na piwo w takim stylu Ameryka czasy prohibicji.
Zastanawiam się co będę potrzebował (totalny amator).

1. mam wyrzynarkę - dolna półka ryobi
2. ścisk stolarski mam
3. kleje mam

Czy muszę kupować polerkę? Koszt zabijają - makita z filmiku to 1k złotych.
Jaki hebel kupić? I ten hm...to jest skrobak?

#diy #budujzwykopem
bylembordo - Zaczynam zabawę z #drewno na początek chciałbym zrobić skrzynkę na piwo ...

źródło: comment_164944402798L3Yd3Ahq3KnCq2TUnJdr.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@bylembordo: oczywiście, że nie musisz jej kupować. Będziesz musiał tę pracę wykonać ręcznie papierem ściernym. Po jednej skrzynce będziesz tak zniechęcony ciężką pracą albo trochę gorszymi efektami, że albo kupisz szlifierkę albo odechce Ci się tego hobby. ;)
  • Odpowiedz
@bylembordo: unikaj narzędzi ręcznych. Fajnie wygląda na filmach, ale jest z tym mnóstwo roboty, efekty są takie same. Jeśli masz wiertarkę to kup tarczę na papiery ścierne na rzepy i tyle. Można tym naprawdę dużo zdziałać. Jak nie masz wiertarki, albo chociaż wkrętarki i chcesz dalej robić w drewnie to sobie kup nawet jakąś tanią z regulacją obrotów.
  • Odpowiedz
eśli masz wiertarkę to kup tarczę na papiery ścierne na rzepy i tyle. Można tym naprawdę dużo zdziałać. Jak nie masz wiertarki, albo chociaż wkrętarki i chcesz dalej robić w drewnie to sobie kup nawet jakąś tanią z regulacją obrotów.


@Polanin: mam wkretarki i wiertarke. Mozesz polecic jakies wybrane?
  • Odpowiedz
@bylembordo: To tak jak ja, ale sprzetu nigdy za wiele, nie wiadomo do czego i kiedy może sie przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Raz potrzebowałem szlifierki kątowej do wyszlifowania belek, a potem jak się wkręciłem w drewno to zacząłem kupować wszystko co by się przydało np frezarkę, piłe ręczną, stołową czy wspomnianą gwoździarkę.
Część sprzętu mam też z Lidla i uważam, że to nie jest zły sprzęt,
  • Odpowiedz