Wpis z mikrobloga

Zaczynam zabawę z #drewno na początek chciałbym zrobić skrzynkę na piwo w takim stylu Ameryka czasy prohibicji.
Zastanawiam się co będę potrzebował (totalny amator).

1. mam wyrzynarkę - dolna półka ryobi
2. ścisk stolarski mam
3. kleje mam

Czy muszę kupować polerkę? Koszt zabijają - makita z filmiku to 1k złotych.
Jaki hebel kupić? I ten hm...to jest skrobak?

#diy #budujzwykopem
Pobierz bylembordo - Zaczynam zabawę z #drewno na początek chciałbym zrobić skrzynkę na piwo ...
źródło: comment_164944402798L3Yd3Ahq3KnCq2TUnJdr.jpg
  • 31
@bylembordo: jak na razie to w zasadzie z każdego gdy przyszło do pracy.
Zawiodlem się tylko ja pile/krajzedze Scheppacha bo ta listwa (czy jak to się zwie) która ograniczasz szerokosc cięcia jest blokowana tylko z 1 strony i przez to jest zbyt ruchoma na końcu co sprawia ze drewno lekko ucieka i nie trzyma szerokości przy cięciu.
Mam sprzęt lidla (wkrętarka, gwozdziarka, mlotowiertarke, multitoola), boscha niebieskiego (diax, poziomnica laserowa) ryobi (wkrętarka,
Zawiodlem się tylko ja pile/krajzedze Scheppacha bo ta listwa (czy jak to się zwie) która ograniczasz szerokosc cięcia jest blokowana tylko z 1 strony i przez to jest zbyt ruchoma na końcu co sprawia ze drewno lekko ucieka i nie trzyma szerokości przy cięciu.


@Fudgehog: prawie wszędzie jest blokowana z jednej. Jeśli Ci ucieka to sprawdź, czy nie masz tam regulacji kąta.
@Fudgehog: nie wiem jaki masz model, ale jeśli nie ma regulacji kąta tej belki to jest regulacja kąta tarczy. Zerknij w instrukcję, bo jak to poustawiasz to powinno byc dużo lepiej.
@bylembordo: o zapomniałem dopisać ze mam
Ukosnice i szlifierkę minosrodowa od Metabo - tez mi się dobrze nimi robi :)
Pile spalinowa mam hechta i niestety jest słaba :(
Wiertła i akcesoria tez staram się markowe np milwuakee (polecam ich bity, sporo się już nakręciłem a one nadal się trzymają)
iertła i akcesoria tez staram się markowe np milwuakee (polecam ich bity, sporo się już nakręciłem a one nadal się trzymają)


@Fudgehog: kupilem ryobi mimosrodowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) z wiertel - od roku tylko Alpen - kupilem wiekszosc ich sprzetow. Bity - droga zabawka ale polecam wera. Zbliza sie dzien dziecka wiec wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)