Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy prezes czyta tutaj posty czy już po banicji obrażony, ale chciałem wytłumaczyć biznesmenowi temat, który powtarza się bardzo często czyli fakt niższej oglądalności filmów o charakterze podróżniczym.

Prezes nie kryje zdziwienia że jego filmy z wyjazdów do świątyń itd mają mniejszą oglądalność. Moim zdaniem te filmy nie mają mniejszej oglądalności dlatego że "już są na jutubie wyjazdy do świątyń" czy "ludzie są znudzeni jak są filmy wyjazdowe". Filmy te mają mniejszą oglądalność bo nie prezentują żadnej wartości merytorycznej, gdyż szanowny patojutuber nie wpadł na pomysł że bez żadnej otoczki historycznej czy po prostu opisowej tego co widzimy, te filmy mają taką samą wartość jak wpisanie w google grafika "angkor wat" (i tutaj zaznaczmy że jakość zdjęć w googlu jest dużo wyższa od nagrania bez obróbki z iPhone 11).

Nie sposób zatem dziwić się, że kanał nie rośnie. Ile można słuchać o kwiatostanie, oglądać dupy kmerek czy zdjęcia i filmy z "aryjskiej jajecznicy". Ile można słuchać tych samych pytań do "polaka w Kambodży" które wyglądają często jak jakieś przesłuchanie w siedzibie KGB, jak długo można tolerować buńczuczny ton prezesa wobec otaczających go osób...

Jedyna droga do tego żeby ten kanał rósł to po prostu więcej merytoryki, trochę więcej profesjonalizmu - nie ilość a jakość. Wystarczyłoby opłacić kmera przewodnika do Angkor Wat (tak jak to zrobił Kapitan Azja link), który praktycznie zrobiłby "samograja" i widzowie zobaczyliby z filmików coś więcej niż narzekanie i teksty w stylu "bardzo stare kamienie, a teraz spadam bo gorąco"). Tak samo mieszkając pośród osób wyznających buddyzm można by nawet zapłacić tłumaczowi (albo po prostu jakiejś Jun czy whatever) która by przeprowadziła wywiad z mnichem. A tak, to tak szybko jak prezes zwinie content na zasadzie patostreamów tak odpłynie gro osób które traktują jego filmiki jako mało wymagającą rozrywkę, niewiele różniącą się od show pokroju "Big Brothera".

I na koniec, co by o gapciu nie mówić - o jego oszustwach, o wątpliwej szczerości czy odklejeniu jeśli chodzi o pracę i biznes to trzeba mu przyznać, że jego poszczególne filmy na których "widać napracowanie" ogląda się dużo lepiej i gdyby nie przeważająca większość gniotów to myślę że przegoniłby prezesa w ilości wyświetleń (co swoją drogą już teraz się dzieje bo prezes właściwie wygrywa teraz martwymi subami które nie przekładają się na wyświetlenia).

tldr; Quo vadis Adam

PS. dzięki wszystkim aktywnym na tagu, częściej wchodzę tu niż na filmiki bo przynajmniej można się pośmiać bez żenady i przewijania postów (oprócz wysrywów ludzi ze schizofrenią którzy wymyślają niczym niepotwierdzone teorie i spamują postami zaśmiecając tag).
#raportzpanstwasrodka #raportzakcji #popaswpieprz
  • 18
@xadereq: on nie może sobie pozwolić na lepszy kontent, bo jeśli mniej będzie nagrywał filmików to automatycznie w miesiąc wypłaty z całego kwietnia wpadnie mu mniej $ na konto, a przynajmniej będzie takie ryzyko jeśli te lepsze filmy z lepszych montażem i kontentem nie zgarną wystarczających wyświetleń.
Te parę lepszych merytorycznie filmów które wrzuci muszą mieć oglądalnośc łącznie podobną co Daily blogi

A z czego potem będzie żyć panie?
@xadereq:
1. Tak naprawdę nie trzeba brać przewodnika żeby móc sporo opowiedzieć o świątyniach w Kambodży. Wystarczy trochę poczytać ewentualnie obejrzeć film (link wrzucę poniżej) i może jak ktoś miał czas odwiedzić mueum Guimeta w Paryżu,
2. Angkor jest spoko i faktycznie jest ograny ale jak ktoś chce to znajdzie jakąś ciekawostkę na temat praktycznie każdej ze świątyń nawet tak małej jak na przykład Neak Pean i legendy z nią związanej.Cały
@xadereq: myślisz że wywiad z mnichem u łysego by się oglądał? ciekawe o co by się go pytał? czy postawi światowida? kiedy przyjechał do azji? czy państwo wtrąca mu się w prowadzeniu świątyni i czy częste ma naloty sanepidu? wziął by paru mnichów, paru polaków, kilka małolat z #meetfriend i skrzynkę ruskiej berbeluchy i to by mu kanał #!$%@?ło w kosmos. jego twardy elektorat to emerycka emigracja i w taką widownię
@Miskagnoju: ostatnio mi wyskoczył live MrKryhy, który pokazywał przewidywane zarobki z YT. Zobacz na jego wyświetlenia, częstotliwość filmów itd i pomyśl sobie że ma przewidywaną wypłatę z YT za ten miesiąc 3300 PLN a ogólnie ma w okolicach 1.1-3.3k. Obaj nadają na PL więc i hajs ten sam z reklam. Sam sobie odpowiedz ile może prezes zarabiać na reklamach - przecież to są waciki względem kosztów życia. Więc albo ma tak
@wataf666: no mógłby też zacząć streamować na sexkamerkach z tymi małolatami i też by pewnie miał sporo oglądających ale jak widać prezesa przed typowym patologiczny kontentem w stylu Magicali czy innych dzbanów trzymają kontakty i to co robi na boku YT. Jak przegnie ze swoim show to skończy się biznes awokado, skończą się działeczki i kontakty z ludźmi którzy mniej lub bardziej dbają o swój wizerunek (czy w internecie czy IRL
@xadereq: zapomniałem o najważniejszym - specyfika tych ludzi. Kilka przykładów:

1. Machaj i jego ostatni wyjazd do Siem Reap - napisałem komentarz, który w żaden sposób nie był chamski, że zamiast łazić tyle bez sensu po mieście wziąłby tuk tuka i nawet jak nie chce wydawać na drogi obecnie bilet do Angkor Wat to ma pod nosem małe i fajne (chociaż nie tak fajne jak WarRemnants Museum w Sajgonie) muzeum min
Sielska - wyjazd do Krabi stoi przy figurze kraba i tekst "To już wiecie skąd nazwa miasta" - mój komentarz, że Krabi to nie od kraba (po tajsku phu) ale, że krabi to dosłownie szabla - efekt shadowban,

@roo-bin: Ha, ha! Kiedyś jakaś jutuberka pytała się na swoim vlogu jak po polsku nazywa się PASSION FRUIT, czyli marakuja. Odpisałem jej, że to MĘCZENNICA JADALNA. Usunęła mój komentarz i dała bana, serio
Pobierz
źródło: comment_1649440733uIsrNK4wHBL2jmyJmTb1IY.jpg