Wpis z mikrobloga

Pytanie: czy pisząc CV studenta muszę dokładnie pisać daty mojej wcześniejszej pracy dorywczej? Typu dd/m/r- d/m/r wypunktowane.

Jako student chcę wysłać cv do pewnej firmy jako instruktor robotyki dla dzieciaków. Mam pewne doświadczenie z pracy z dziećmi tj. jako opiekun w harcerstwie i praca jako sw Mikołaj. Plus wpisalbym jakieś doświadczenie jako pomocnik operatora maszyn na hali produkcyjnej.
Pomyślałem że lepiej jak po prostu zrobię krótki opis tłumaczący co w życiu robiłem zamiast robić 5 punktów z pracą i datą które nic nie mówią. Jest coś takiego akceptowalne?
#cv #curriculumvitae #rekrutacja
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Klucznik_Gerwazy: ja bym pisał te np. 5 prac dorywczych z datami miesiąc i rok (bez dni). To cenne że np. pracowałeś w McDonalds i znasz proces i umiesz z klientem pracować. Że tu miesiąc robiłeś a tutaj rok.
Możesz to samo napisać tekstem bez wypunktowania ale nikomu nie będzie się chciało czytać ściany tekstu.
  • Odpowiedz
@Klucznik_Gerwazy: Do takiej pierwszej pracy wymagającej CV pamiętam jak pisałem wszystko, ale tylko to, co dało się nawet w najmniejszy sposób powiązać z tym co będę robił w tej firmie.

Po prostu walnij fajny opis. CV będzie miało charakter listu motywacyjnego co w dzisiejszych czasach spotyka się chyba już tylko na wysokich stanowiskach. Więc jak się postarasz to błyśniesz.
  • Odpowiedz