Wpis z mikrobloga

Witam, dzisiaj przyszedł mi glukometr i był czas na pierwszy pomiar. Jestem na diecie ketonowej od 10 dni. Moje wyniki
Glukoza: 4.4 mmol/L, czyli 80 mg/dL
Keto: 2.1 mmol/L

Według https://keto-mojo.com/glucose-ketone-index-gki/ jestem już w keto, co raczej wydaje mi się niemożliwe, tym bardziej, że czuje się b. normalnie. Zrobiłem ten pomiar na szybko i może zrobiłem coś źle. Chce zrobić pomiar jeszcze raz, ale chciałbym wskazówki na co uważać i może sugestie, iż coś pominąłem w konfiguracji glukometru (najbardziej popularny - Optium Neo). Dzięki :)
#keto
  • 12
@luk04330: pusty w środku, ale nic nie jadłem od 6h ale nie jakoś głodny chociaż zara ide po mięso z kebsa i zjem z majonezem. Ale nie czuję jakiegoś 6 oka czy coś, chociaż nie męczę się długimi zadaniami jak to dają w opisie keto często, ale nie jest to mocno wyczuwalne.
@luk04330: miałem tylko przez 3-4 dni pierwsze osłabienie (takie mamrotanie w głowie). 7 dnia miałem wielką ochotę na coś słodkiego i to minęło. Węgli jem +-50gram max 11% zapotrzebowania kalorycznego (2k kalorii) tłuszczu 60-70% i białka do 35%
@wygazowane_piwo: Generalnie to jesteś w ketozie... 3-4 dni keto flu a później to normalne że produkują Ci się ketony i masz je we krwi.
Stan ketozy każdy odczuwa inaczej, ja nigdy nie czułem że jestem w jakimś nowym świecie, nie czułem tylko głodu tak jak ty mimo nie jedzenia np. 10h.
Poczułem że byłem w stanie ketozy w momencie wychodzenia z niej lub zjedzenia dużej ilości węgli :D