Wpis z mikrobloga

Czy naprawdę tylko ja uważam, że #bitcoin jest bardzo mocno przeceniony, a bańka trzyma się jedynie przez nadmuchany hypem popyt?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shilghter: nie tylko ty, każdy kto wie troche więcej o rynkach finansowych myśli podobnie, ale tutaj janusze kupiły 0.5 BTC i mówią że tym razem będzie inaczej xD a bitcoin bedzie po 1mln dolarów.
  • Odpowiedz
@xz2580: Bo nigdy nie będzie walutą, jeżeli ktoś kupuje BTC to tylko żeby zarobić (instrument finansowy). Jak grube ryby zaczną realizować zyski to kurs poleci. To co miał dawać bitcoin to: anonimowość i szybkość transkacji. Żadnej z tych rzeczy nie daje (w obecnym systemie). A system się nie zmieni, kraje nie zaakceptują BTC.
  • Odpowiedz
@Shilghter: nie jest przeceniony. jest dopiero u podstawy swojego wzorstu. swoj poziom (ciezko stwierdzic jaki on bedzie) osiagnie dopiero, gdy stanie sie powszechnie uzywany. nawet jesli mialby byc tylko uzywany na rynku online.
  • Odpowiedz
Nie można zapominać o rosnącej trudności i ludziach/firmach inwestujących w koparki.

Przykładowo: jeśli piekarz straci prąd na upieczenie chleba to nie sprzeda tego chleba poniżej kosztów. Teraz wyobraźmy sobie że każdy następny bochenek trzeba piec trochę dłużej i więcej prądu na to idzie. Ceny będą rosły aż ludzie nie stwierdzą że takiego drogiego chleba nie będziemy kupować. Wtedy piekarze zbankrutują.
Bonetti - Nie można zapominać o rosnącej trudności i ludziach/firmach inwestujących w...

źródło: comment_wkjV1IbdgK8Sya98wtj20KDNgDWO0zlW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Żadnej z tych rzeczy nie daje (w obecnym systemie). A system się nie zmieni, kraje nie zaakceptują BTC


@smego-tego: jak ja lubie takie przemyślenia. Jak najbardziej nie chce wypowiadac się na temat czy zaakceptują btc czy nie, natomiast widzę tą pewność siebie, zastanawiałem się kto decyduje o 'rzeczach w obecnym systemie' i już wiem, że smego-tego rządzi rynkami.

To zawsze przypomina mi wywiad z jakimś Januszem w 2002 roku, gdy dziennikarka pytała go o internet. "Pani, po co mi internet? To nigdy się nie uda, po prostu nie jest przydatne - rachunki płace na poczcie, konto sprawdzam w banku, a ze znajomymi moge spotkać się po
  • Odpowiedz
@xz2580: bo bitcoin nie ma żadej wartości użytkowej. czekać 10 minut na potwierdzenie przelewu? płacić 0.0005 btc za transakcje? martwić się, czy ktoś nie ukradnie, nie zniszczy giełdy, pooli itd? normalny człowiek, który chce się posługiwać btc nie ma na to czasu.

chce wybrać najbardziej korzystną metodę płatności. czy to usd,pln czy btc. czy w formie gotówki, karty czy czego tam jescze. Wyobrażasz sobie, gdyby Biedronka wprowadziła płatność btc? nawet
  • Odpowiedz