Wpis z mikrobloga

@smyl: de facto mówimy tu o tradycjonalizmie, ale w Polsce przyjęło się, że to synonimy. Klasyczny konserwatyzm dopuszcza zmiany, dopuszcza postęp. Polski konserwatyzm w sumie też dopuszcza zmiany ale tylko wstecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@smyl: de facto mówimy tu o tradycjonalizmie, ale w Polsce przyjęło się, że to synonimy. Klasyczny konserwatyzm dopuszcza zmiany, dopuszcza postęp. Polski konserwatyzm w sumie też dopuszcza zmiany ale tylko wstecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ajuto00: 100% racji. W Europie zachodniej o ile się nie mylę to związki jednopłciowe dopuściły partie konserwatywne właśnie. Tylko u nas jak zwykle wszystko na opak i konserwatyzm równa się zabobon
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: Dobrych kilka lat temu czytałem argument konserwatystów w sprawie legalizacji małżeństw homo: małżeństwo jest tak wspaniałą instytucją, że jej zalet powinni dostąpić również homoseksualiści.

To pokazuje podejście konserwatystów: przede wszystkim instytucja, czyli nadbudowa cywilizacyjna nad życiem jednostki. Tak buduje się stabilne umocowanie jednostki w społeczeństwie. Gdyby tak wyglądał konserwatyzm w Polsce, czyli myślenie, jak objąć projektem cywilizacyjnym jak największą liczę obywateli, to byłbym konserwatystą.

U nas prawica to jednak na
  • Odpowiedz
@ajuto00: aż żal patrzeć jak na zachodzie taki opisany przez Ciebie konserwatyzm (tym razem naprawdę rozsądny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) również odchodzi w zapomnienie na rzecz reakcyjnych kretynów.

Na nasze polsko-wykopkowe standardy jestem skrajnym lewakiem a wyobrażam sobie bez problemu głosowanie na np. brytyjską partię konserwatywną w czasach świetności Camerona.
  • Odpowiedz
@smyl: Bycie konserwatystą dziś oznacza ni mniej ni więcej, niż poczucie bycia uprawnionym do ustawiania innym życia według własnych zasad, podlane jakimś rodzajem szowinizmu. To jest złe z natury ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
W Europie zachodniej o ile się nie mylę to związki jednopłciowe dopuściły partie konserwatywne właśnie


@PrzeKomentator: to jest trochę mit, a trochę prawda. Robiłem kiedyś przegląd historii uchwalania prawa równościowego w kwestii związków w Europie i faktycznie często to prawo było uchwalane za rządów konserwatystów (najważniejsze przykłady: Niemcy i UK), ale w każdym przypadku, jaki znalazłem, w parlamencie posłowie rządzącej partii konserwatywnej (torysi, CDU) głosowali przeciw temu prawu, a ustawy były
smyl - > W Europie zachodniej o ile się nie mylę to związki jednopłciowe dopuściły pa...

źródło: comment_1649233084GnWAAeiTHqAUZ8qFeNk8u9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz