Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jeśli miałem w zeszłym roku stratę i dostałem od #xtb #pit8c, a poza tym nie miałem żadnych dochodów, to muszę złożyć do końca kwietnia deklarację do US, żebym mógł w przyszłych latach odliczyć tę stratę od potencjalnych zysków czy US „z automatu” zrobi to za mnie? Jeśli sam to muszę zrobić to jaki PIT, jako osoba fizyczna, zarejestrowany bezrobotny bez prawa do zasiłku, muszę wypełnić?
#gielda #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624c789fdd57b671078a892d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 3
  • Odpowiedz
Jeżeli inwestowałeś na obcych instrumentach przez xtb to US nic z automatu za Ciebie nie zrobi. Poza tym w kolejnym roku możesz odliczyć z tego co wiem maksymalnie do 50% poniesionej straty.
  • Odpowiedz
Tak, musisz obowiązkowo rozliczyć stratę. Wypełnianie pitu 37 trwa relatywnie krótko z instrukcją z YouTuba i sprowadza się do przepisania kilku kolumn z pitu 8c do pitu 37 a później ich odjęcia i pomnożenia przez 0,19.
Powstałą stratę możesz oczywiście rozliczyć razem z potencjalnym przyszłym zyskiem w latach następnych:

Strata to różnica roczna między kosztami a przychodami. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych podatnik ma prawo rozliczać stratę przez
  • Odpowiedz