Wpis z mikrobloga

Wyobraźcie sobie, że wracając do domu spotkałem znajomą, która w pośpiechu przyjechała z drugiego końca miasta po tym, jak jej mama lvl 83 zadzwoniła do niej do pracy wystraszona jak nigdy prawie, płacząc, pytając czy ma już wszystko przygotowane skany dokumentów, ubrania, pieniądze czy ma jakieś zapasy żywności i wody, bo pan w telewizji powiedział, że nie jesteśmy bezpieczni i musimy się przygotować na braki prądu, wojnę a nawet ucieczkę z domu?
Czy te media są #!$%@? normalne?
#rosja #bialorus #ukraina #wojna
  • 13
Dziennikarze robią to, co zostanie zarządzone przez kierownictwo stacji ¯_(ツ)_/¯


@NaczelnyWoody: Co nie zmienia faktu, że firmują to swoimi twarzami - i za to trzeba ich gnoić i tępić. "Ja tylko wykonywałem polecenia" jest słabą wymówką niezależnie od tego, co się robi.

Mediów jest dużo, i jeśli ktoś jest faktycznie kompetentnym dziennikarzem, znajdzie spokojnie inną pracę.
w wykonywaniu swojego zawodu, bo takie media nie istnieją


@NaczelnyWoody: Idealnie wolne media to utopia, bo zawsze ktoś je musi finansować, i jest jakaś agenda. Nie chodzi tu jednak o szukanie idealnie wolnych mediów, a o znalezienia miejsca, gdzie nie dostajesz polecanie aby straszyć staruszków (nieraz pamiętających drugą wojnę) wizją nadchodzącej zaraz ruskiej armii, w czasie kiedy takiego ryzyka nie ma.