Wpis z mikrobloga

@ostatniwrankingu: coś ciekawe mówisz, bo te informacje, które ja mam są odwrotne. Ludność Polski przez napływ uchodźców z Ukrainy zwiększy się nawet do 42 milionów do około 2025r. Państwo Polskie, poniesie oczywiście z tego tytułu na początku wydatek, ale w dłuższej perspektywie, PKB naszego kraju może rosnąć nawet 7-10% PKB rocznie. Więc, nie wiem dlaczego uważasz że Polska stała się nieatrakcyjnym krajem dla Inwestorów świata, skoro nasza gospodarka będzie rozwijała się
@ostatniwrankingu w kontekście tego pytania interesuje mnie krótki termin - mam trochę dolarów i dzięki sprzedaży na ostatnim skoku do 4.60 udało mi się nieźle zarobić, zastanawiam się czy nie powtórzyć tego manewru i nie zagrać na spadek kursu po podwyżkach stópek.
@Accidentally: Masz raczej, ale na razie wizja kryzysu gospodarczego i uchodzczego jest dla mnie ważniejsza i nastąpi szybciej niż to o czym piszesz. Stawiam, że do 2025 będziemy wychodzić z tego co się ostatnio #!$%@?. Później tu de moon.
Polska będzie jednym wielkim HUBem przy odbudowie Ukrainy. To w większości polskie firmy będą odbudowywały ukraińską infrastrukturę.


@Accidentally: nie liczyłbym na to. To że PL przyjęła najwięcej uchodźców i najbardziej krzyczy na Rosję wcale nie oznacza, że w ogóle będzie miała dostęp do odbudowy Ukrainy. "polska jest jedynie sługa Ukrainy" Co najwyżej niewielka ilość polskich firm będzie podwykonawcom czegoś tam. Użyczy sprzętu i ludzi a całą kasę i tak zgarnie zachód...