Wpis z mikrobloga

Inflacja sracja, a jeść człowiek musi! Każdy chyba to powie, że jeżeli chodzi o jedzenie to Polska jest najtańszym rajem w Europie! Jak pasta o czokoszkach ma się po 8 latach? Na to odpowie nam czokoszkowy wskaźnik inflacji.

TL;DR


Pierwsze publiczne wystąpienie pasty o czokoszkach jest z 2 listopada 2013 roku, z forum interii

Pewne uproszczenia/założenia:
- Nie są podane konkretne marki/rodzaje produktów, starałem się więc wybierać te najtańsze.
- Kwoty w paście są zaokrąglone, raczej w górę niż w dół, bo po zsumowaniu pozycji wychodzi więcej niż deklarowane 93zł(_97,5zł_)
- Czokoszki przestały istnieć, ale znalazłem godnego następcę
- Na cenę ziemniaków pewnie wpływ może mieć pora roku

1kg ryżu ok.3zł => 3.51zł ▲17%
1kg makaronu ok.2,5 zł => 2.85zł ▲14%
1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł => 2.66zł ▲33%
6kg ziemniaków ok.8zł => 17.04zł ▲113%
2kg margarany ok 5 zł => 11zł ▲120%
150 bułek około 50zł => 49,5zł ▼1%
10 paczek Chochoszoków ok. 20 => 22,80zł ▲14%
15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł => 14,85 ▲112%

Razem 124,21

W 2013 roku było to 93zł(z mitycznej stówki zostało wtedy 7zł).
Kończymy więc wspaniałym wynikiem 28% czokoszkowej inflacji.

#dietaczokoszkowa #inflacja #ekonomia #czokoszkowywskaznikinflacyjny #czokoszki #czokodieta
anonim1133 - Inflacja sracja, a jeść człowiek musi! Każdy chyba to powie, że jeżeli c...

źródło: comment_1649143979bTdEiyFU4lnuPFOWmX6QvJ.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@anonim1133:

Pierwsze publiczne wystąpienie pasty o czokoszkach jest z 2 listopada 2013 roku, z forum interii


Tu akurat się pomyliłeś kolego bo pasta o czokoszokach jest duzo starsza. Ponizej wrzuciłem link do tekstu ktory znalazł sie w internecie prawie 3 lata wczesniej niż ten z Interii a to i tak nie jest oryginał. Autorem oryginalnego tekstu jest użytkownik Lysack z tegoż samego forum.

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=11037857
  • Odpowiedz
@anonim1133: tak czy siak dobra robota z indeksem :)
Gdyby autorem tematu był Lysack to bym dotarl do oryginalnego postu tylko jak dobrze pamietam była to odpowiedź w temacie innego uzytkownika, który zapewne narzekal że w Polsce jest drogo xD
  • Odpowiedz
@anonim1133: bardzo mało ci wyszło ale dobra robota
@wrzesień: ja zamierzam zrobić podobną rzecz ale z allegro patrząc na historię cen. W weekend kupowałem spodenki c+3 i cena z 2014 6,5zł/szt. Za 8 sztuk zapłaciłem 52 zł, a dziś na allegro to jest dobra cena za 4 sztuki. Większość rzeczy w historii allegro zdrożało o 25-35% do 50% (historie przeglądałem do 2019 nie pamiętam czy nie kończy się na tym
  • Odpowiedz
Jeszcze kilka miesięcy temu je widziałem w Biedrze, na pewno nie ma już?


@Zgrywajac_twardziela: Jako wykopek bałem się oczywiście zagadać i zapytać. Ale nie było żadnego produktu spod marki "Miami", wszystkie zastąpione tą nową marką. W sieci też żadnej informacji nie znalazłem.

@kwaz1: No też spodziewałem się, że będzie większa różnica. No ale to jest realna(na tyle na ile da się to policzyć) różnica i musimy z tym żyć :P
  • Odpowiedz
@anonim1133: najtaniej zdrożał olej specol z mojej historii zakupów który kupiłem na jesieni zeszłego roku bo mieli wprowadzać to że za zakup oleju online będzie kaucja 10zł na litr bo podobno ludzie do ogródków sobie wyleją olej
  • Odpowiedz
@anonim1133:

Jako wykopek bałem się oczywiście zagadać i zapytać. Ale nie było żadnego produktu spod marki "Miami", wszystkie zastąpione tą nową marką. W sieci też żadnej informacji nie znalazłem.

W zeszłym roku na pewno jeszcze marka "Miami" istniała, będę dzisiaj w Biedronce to zobaczę czy są xD
  • Odpowiedz