Wpis z mikrobloga

@elozapiekanka: mógłbyś to tak w skrócie jak laikowi wyjaśnić? Co jest do czego? Bo tu na obrazku jest paker z małymi ciężarami i hipertrofia i siła jest mały typek z dużymi ciężarami. W skrócie tak, co robić, aby osiągnąć nie napompowaną sylwetkę tylko taką bardziej sprawną, atletyczną? Jakie przerwy, powtórzenia, ciężary?
  • Odpowiedz
@kefas_safek: @wcaleniepchamsiewmultikonto: Tu macie fajny podcast o rodzajach treningu (hipetrofia, siła, wytrzymałość), a w komentarzu chłop to bardzo dobrze streścił.
Generalnie jak trenujesz żeby mieć większe mięśnie, to siła będzie zwiększała się wolniej i na odwrót. Widzieliście topowych kulturystów, którzy też mieli jakieś rekordowe wyniki w trójboju?
Piks0n - @kefas_safek: @wcaleniepchamsiewmultikonto: Tu macie fajny podcast o rodzaja...
  • Odpowiedz
W skrócie tak, co robić, aby osiągnąć nie napompowaną sylwetkę tylko taką bardziej sprawną, atletyczną?


@kefas_safek: Ludzie latami ćwiczą i nie mogą osiągnąć wystarczająco "napompowanej sylwetki", więc bawi mnie jak ludzie przy pierwszej rozpisce piszą, żeby im rozpisać tak ćwiczenia żeby za bardzo ich nie #!$%@?ło. No i oczywiście klasyka: "chcę sylwetkę pływaka", czyli sportowców, którzy są na siłowni sześć razy w tygodniu.
  • Odpowiedz
@WezniePrzestrzeleCiKolano: Twoja wypowiedź nic nie wniosła do mojego pytania, po prostu na nie nie odpowiedziałeś tylko dałeś jakieś mądrości, że ludzie coś tam chcą a są tacy co ćwiczą latami. Co to ma do mojego pytania, które brzmiało: jak lepiej dobrać powtórzenia / ciężar aby osiągnąć zamierzony cel? Bo chyba tego dotyczy obrazek ale go nie zrozumiałem więc zapytałem
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: ogólnie rzecz biorąc to nie tyle sylwetka, co sprawność. Sylwetka to rzecz wtórna. Gram w tenis ziemny więc zależy mi na tym, aby być maksymalnie zwrotny i "skoczny" przy interwałowym wysiłku i nie obciążać kolan nadmierną masą, ale równocześnie mieć na tyle dynamiki i siły, żeby skutecznie przyp**.

Do tej pory sobie ćwiczę intuicyjnie i redukuje wagę, bo byłem typowym "tatusiem" jak to niektórzy pieszczotliwie nazywają, czyli ponad 100kg
  • Odpowiedz
@kefas_safek: tylko nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jeden lepiej będzie rosnąć na dużych ciężarach, a drugi bardziej pompując. Tu chodzi o prefrencje, genetykę i w sumie mnóstwo innych czynników. To powyżej odnosi się do specjalizacji i ogólnego celu sportowego. Początkujący powinien robić zarówno duże, jak i małe zakresy aż osiągnie zadowalający efekt. No i jak będzie już robić wyciskania 1,5 razy wagi ciała i przysiady 2x masy ciała,
  • Odpowiedz
Prawdą jest że propaganda sączy się z 2 stron. Tak ruski to Ci źli wiemy. Ale fakty to fakty. Jak to było z tymi bohaterami z wyspy co bohatersko zginęli a jednak okazało się że żyją?
  • Odpowiedz