Wpis z mikrobloga

Ma ktoś na Śląsku może Marin'a LARKSPUR 2 (albo 1, bo takie same ramy mają)? Może ktoś widział w jakimś sklepie rowerowym?
Idealny dla dziewczyny, ale jest na granicy rozmiarów i nie wiemy czy lepiej mniejszy i zwrotny czy większy i jak cadillac ;-) A zrobić przymiarkę do Marin'a to wyczyn, bo nigdzie ich nie ma :(

#mtb #rower #marin #gliwice #zabrze #katowice #slask ewentualnie #krakow #wroclaw
SzanownyPan - Ma ktoś na Śląsku może Marin'a LARKSPUR 2 (albo 1, bo takie same ramy m...

źródło: comment_1649096667Nj22NxLNM0ZuMgKGYqFfK8.jpg

Pobierz
  • 14
@k3lt: Wcale nie chodzi mi o to, że zabraknie przełożeń. Chodzi o to, że 1x11 to jest hardcorowe zestawienie wymyślone typowo pod sport i w skrajnych przełożeniach między łańcuchem a napędem są duże kąty co powoduje jego szybkie zużycie i konieczność częstego serwisowania. Dlatego się śmieje, że coś takiego wsadzili do roweru miejskiego, który z założenia powinien wymagać jak najmniej obsługi i być bezawaryjny
@LazyInitializationException: Jak ktoś jeździ na łańcuchach z plasetyliny (czytaj HG40 albo KMC z serii Z) to i po 250km będą mieli łańcuch do wymiany bez znaczenia czy to napęd 1x, 2x czy 3x. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja na 1x8 zrobiłem 5k km na jednym KMC X8 bez rotowania.
Może zalinkujesz kto to zużył napęd 1x11 po 500km?
@k3lt:

My old bike was a 2x10 dually, and I always used KMC X10-EL chains. The bike came with one, and they always seemed to work well enough. I'd find chains would typically last around 4000-5000kms before getting close to 1% wear. That seemed reasonable.

I'm now on a new bike, which is running 1x11 (with an 11-46 at the back). This bike came with KMC X11-EL chain. The first chain
no to mazidło do łańcuchów rowerowych akurat


@swiadomy_anakolut: do łańcucha nie stosuje się mazidła

No ale mimo wszystko, skoro osoba która nie zna się na konserwacji jeździ wiele tysięcy km na jednym łańcuchu ze strasznie awaryjnym 1x11 bez żadnej awarii, to może to 1x11 nie jest takie najgorsze.


Raczej taka osoba nie jest nawet w stanie ocenić w jakiej kondycji jest jej rower. Ale to w sumie jak 90% rowerzystów, wystarczy