Wpis z mikrobloga

dlaczego dorosłe osooby obgryzają paznokcie? co ich do tego skłania? skąd się do bierze? przecież to typowo dziecięca przypadłość (sama jako dziecko tak robiłam, ale wyrosłam z tego w wieku około 12/13 lat), a z tego co widzę, to niektórzy dorośli nadal to praktykują. przecież to nieestetyczne w chooj, to tak samo jak np. dłubanie w nosie, dziecku wypada, osobie dorosłej nie

#pytanie #przemyslenia ##!$%@?
  • 16
@Zoyav: nie wiem, ja tez tak mialem do niedawna, ale jak mi założyli aparat na żeby to się zacząłem pilnować i od tego czasu już nie obgryzam bo mi szkoda hajsu żeby mi się znowu kły pokrzywily ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nerwice bywają bardzo łagodne i wiele osób nie ma ich świadomości, ale to też zależy jak mocno obgryzasz


@ZACIENTY_CAPSLOCK: no tak ze znajoma nie raz mi powiedziala ze nie ma opcji zeby ona tak iala bo by ja to bolalo.

Kilka razy udalo mi sie "wyhodowac" takie dluzsze ze "wystawaly poza palec" ale dlugo nie przetrwaly bo mi przeszkadzaly :PP
@ZACIENTY_CAPSLOCK: Ja obgryzam wargi. O ile z paznokciami od czasu do czasu sie opanuje i nie obgryzam to skorki obgryzam, skubie i obrywam notorycznie, bardzo czesto do krwi ;( Pozniej sie #!$%@? na siebie, bo mnie to boli, jednak ciezko mi to opanowac.
@Zoyav pewnie to jakieś natręctwo bo obgryzam/obgryzałem z nudów. Przestałem kiedy pierwszy raz przymierzyłem obrączkę i uznałem, że moje pazury wyglądają ochydnie. Nie mogę powiedzieć, że się odzwyczaiłem a bardziej znalazłem sposób- częste obcinanie paznokci. Jeśli nie mam ich krótko przyciętych to mnie drażnią i kuszą żeby obgryźć. Nigdy nie paliłem fajek ale może tak wygląda nałóg :D
@Zoyav: Zbyt piekne mam, zeby je wyrywac :D patrzac na to z jaka zawzietoscia czasami obgryzam, smiem twierdzic, ze i samymi dziaslami dalbym rade obgryzac skorki xD