Wpis z mikrobloga

Wszyscy pewno słyszeli o zbrodniach rosyjskich żołnierzy na cywilach w Buczy, pod Kijowem, na Ukrainie.
Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że z Lublina do Buczy jest niecałe 570 kilometrów.
To praktycznie taka sama odległośc jak z Lublina do Gdańska, Wrocławia albo Leszna, lub z Warszawy do Szczecina czy z Poznania do Zamościa lub Stalowej Woli, bądź z Trójmiasta do Katowic czy Wałbrzycha.
Prawda, że zmienia się percepcja? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ukraina #rosja #wojna #polska #lublin #gdansk #wroclaw #leszno #warszawa #szczecin #stalowawola #katowice #walbrzych
Pobierz trumnaiurna - Wszyscy pewno słyszeli o zbrodniach rosyjskich żołnierzy na cywilach w ...
źródło: comment_16490845818AIURFv3i3pcYjc8xMklS2.jpg
  • 24
@adam-antoszewski: Gówno prawda - sprzętu (zwłaszcza teraz) mają od cholery i to zarówno wschodniego (zdobycznego) jak i zachodniego(otrzymanego). I dodatkowo mają zahartowaną w boju armię - oni od 8 lat mają tam wojnę obronną, więc prowadzenie wojny partyzanckiej mają już w małym palcu (zasadzki, używanie koktajli mołotowa, a nawet pieczenie zatrutych pasztecików/bułeczek już powinno dawać do myślenia). Nawet działania propagandowe mają bardzo skuteczne - takie jak te wszystkie historyjki o dronach
@MechanikIMIR: @MechanikIMIR: Porównałem armię ukraińską i polską sprzed 24.02, czyli bez sprzętu zdobycznego i dostaw zachodnich. Także dużo swojego sprzętu Ukraina utraciła w toku działań wojennych.

Co do narodu, to my praktycznie nie mamy mniejszości rosyjskiej na swoim terytorium, a Ukraina ma mniejszość rosyjską, oraz gdzieniegdzie wspominającą ZSRR (choć to zaczęło się zmieniać), więc tutaj na plus dla Polski wychodzi.

Co do działań wojennych, to po zakończeniu głównych działań w
@trumnaiurna: Koleżanka mojej narzeczonej mieszka w Mirczu koło Hrubieszowa. Czwartego dnia wojny kacapy wysadziły magazyn broni we Włodzimierzu Wołyńskim. Sam lekko o 5:00 w Chełmie coś słyszałem, a u niej okna się całe zatrzęsły. To dopiero zmienia perspektywę....