Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, czy chodził ktoś na terapię w związku z #fobiaspleczna i mu pomogło? Ja chodzę od października 2021 (nurt psychoanalityczny) i pewne efekty widzę, ale minimalne. Mój lęk przed sytuacjami społecznymi zmalał może o jakieś 10-15%, a terapeuta twierdzi, że już wszystko ok i czas kończyć terapię. Mówiłam mu, że nadal mam ogromny problem, ale on twierdzi, że na takie coś najbardziej skuteczna będzie terapia grupowa, ale niestety ja nie jestem w stanie się na nią wybrać, nie wyobrażam sobie opowiadać o swoich problemach przy całej grupie ludzi. Już otwarcie się przed terapeutą było ogromnym wyzwaniem i w sumie nie wiem czy się udało tak do końca. Może to z nim coś jest nie tak? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie? Może ktoś jest w stanie polecić dobrego terapeutę (ewentualnie grupę) w #wroclaw ?

#psychoterapia #psychologia ##!$%@? #przegryw #terapia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624a95e7d6fcd8e3193a1c5f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam spróbować psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, nie bać się zmienić terapeuty jeżeli nie będzie pasował. Ew. rozważyć farmakoterapię (lek. psychiatra), ale to lepiej w porozumieniu z psychoterapeutą, który oceni, czy będzie potrzeba.
  • Odpowiedz
ZuchwałaOślica: @Wychwalany: niekoniecznie.
Miałam stres pourazowy, depresje i fobię społeczną oraz jakieś jazdy z nerwami i napadami lęków.
Mi psychoterapia pomogła i nawet sama pani prowadząca mnie powiedziała, że dobrze że trafiłam do niej, bo moje problemy kształtowały się latami przez wiele wydarzeń, a nurt wskazany przez ciebie jedynie co by robił to skupiałby się na ostatnim najgorszym zdarzeniu z mojego życia, które przelało czarę goryczy i spowodowało trafienie do niej i psychiatry w trybie pilnym.

Mi też poleciła terapię grupową. Nie poszłam, ale jk tylko domknę kilka spraw i ustabilizuję się finansowo pójdę.
Napewno prowadzą to tak umiejętnie, aby właśnie się
  • Odpowiedz