Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 519
Partią Orbana dostaje w wyborach 53 proc. (!), a on sam gada w przemówieniu, że Zełenski jest częścią przytłaczającej siły z którą walczył Fidesz xD obok lewicy, Sorosa itp. Naprawdę tylu Węgrów to onuce? XD

#wojna #ukraina #bekazprawakow #polityka
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@przecietnyczlowiek: a co ma graniczenie z Rosją do rzeczy? Mają granicę z Ukrainą, jestem ciekawy jak wojna jest w węgierskich reżimowych mediach przedstawiana, pewnie jedynie półka niżej niż w Russia Today
  • Odpowiedz
@mentari: choćby to, że w Polsce ta sytuacja jest kubłem zimnej wody na łby tych wszystkich, którzy pluli na USA albo UE. Bo widzą teraz, że albo Zachód albo Wschód. Na Węgrzech takiej sytuacji nie ma gdyż nikt tam nie czuje bezpośredniego zagrożenia ze strony Rosji.
  • Odpowiedz
@przecietnyczlowiek przecież ten kraj był pod sowieckim butem tak jak i my. Budapeszt 56' te sprawy, więc o jakim braku negatywnych uczuć mówisz xD

My z ruskimi graniczymi w obwodzie kaliningradzkim, więc też raczej jakoś tak nie na poważnie, a mimo to nienawiść do ruskich my wyssana z mlekiem matki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
w Polsce ta sytuacja jest kubłem zimnej wody na łby tych wszystkich, którzy pluli na USA albo UE. Bo widzą teraz, że albo Zachód albo Wschód. Na Węgrzech takiej sytuacji nie ma gdyż nikt tam nie czuje bezpośredniego zagrożenia ze strony Rosji.


@przecietnyczlowiek: no czyli są ruskimi onucami. To nawet jeszcze bardziej o tym świadczy, bo wiele krajów nie graniczących bezpośrednio z Rosją wie po jakiej stronie stanąć
  • Odpowiedz
  • 19
@mentari oni dostali w ostatnim miesiącu przed wyborami tyle socjalu że uwierzą we wszystko. Dla wszystkich 13 emerytura, dla mundurówki dodatek w wysokości 6 ostatnich pensji itd. Nawet że Ukraina napadła putlerowsą rzesze.
  • Odpowiedz
@mentari: Socjal, populizm i propaganda. Już przed wojną Fidesz na Węgrzech mocno grzał m.in. temat złego traktowania mniejszości węgierskiej w Ukrainie. Bardzo skutecznie, bo nawet moi znajomi sprzeciwiający się Fideszowi mają podejście "nie wiadomo czy Ukraina ma rację, czy Rosja, prawda leży po środku". Dodatkowo w wielu miejscach głosujący byli wprost przekupywani przez Fidesz, żeby na nich głosować. Węgry pod tym względem to w porównaniu nawet do Polski naprawdę trzeci świat.
  • Odpowiedz
przecież ten kraj był pod sowieckim butem tak jak i my. Budapeszt 56'


@Niemamwiedzy: No i Orban właśnie wyremontował w Budapeszcie pomniki na cmentarzu żołnierzy sowieckich poległych w 1956 tłumiąc to powstanie, tak aby sobie Putin mógł złożyć tam kwiaty. Wyobrażasz sobie w Polsce taką sytuację? Bo na Węgrzech opinia publiczna przełknęła to bez problemu.
szef_foliarzy - > przecież ten kraj był pod sowieckim butem tak jak i my. Budapeszt 5...
  • Odpowiedz
@mentari: Osoba która mieszkała 2 lata na Węgrzech mówiła mi, ze Polacy zle interpretują sytuacje. Węgrzy to osoby wygodne i leniwe. Wielu z nich ma #!$%@? w wojne. Oni nie śledzą polityki. Są konformistami. Po prostu głos na orbana jest wygodny, bo w sumie im wszystko jedno XD
  • Odpowiedz
  • 10
@przecietnyczlowiek A z której strony Wielka Brytania graniczy z Rosją że tak ich jebia? Ile lat byli pod ich okupacja? Boris #!$%@? co rusz rzuca jakimiś grozbami albo nowymi sankcjami xD, nie nadążają mu robić fish and chips na uspokojenie.
  • Odpowiedz
@mentari: nie dziwne, węgrzy chcą być 1 montownią niemiec, wchodzą im w dupę jak tylko mogą, grają na osłabienie Polski. Tak zawsze było, tylko nie każdy to rozumie.
  • Odpowiedz
@mentari: Trochę przerażające jak zawłaszczone media przez partię, ostra propaganda, ogromne pieniądze na socjal i kampanie wyborczą, szczucie na lgbt i UE, wycieranie sobie mordy kościołem oraz poparcie na wsiach u ludzi mniej wykształconych działa. Mamy to samo na własnym podwórku i możemy się spodziewać że PiS również tak skutecznie zabetonuje swoją władzę jak robi to Orban.
  • Odpowiedz