Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
NIGDY NIE SŁUCHAJCIE STARYCH JAK MACIE ŻYĆ

Szczególnie konserwo-katoli jakich ja mam. Zawsze robiłem tak jak oni chcą, byłem tym grzecznym chłopcem co słuchał się mamusi by uważał na siebie, dobrze się uczył i poszedł na je**ne studia. Wyszedłem na gówno przegrywa z gównianą pracą i samotny.

Mój brat za to totalne przeciwieństwo, nigdy nie słuchał, nie uczył się, co tydzień w balet, skończył technikum ledwo i tyle, całe życie się kłócił ze starymi, obracał dziewczyny na prawo i lewo. Kiedy skończył technikum wyjechał z agencji pracy do Szwecji na produkcje. Starzy oczywiście się z niego naśmiewali i całe życie mi mówili nie rób jak brat. Oczywiście nie wspominając że to co on zarobi tam to jest więcej niż oni obojga. Zamieszkał tam na stałe, na początku rzeczywiście mieszkał z innymi na skłocie ale potem już wynajmował, później pracował w wykończeniówce a teraz założył firmę, zaręczył się ze Szwedką spodziewają się dziecka. Jak przyjeżdża to do Polski to jak testoviron że kupi se całą żabkę za to co zarobi w Szwecji. Życie ty dziwko.

I tak ja który skończył magistra gówno zarabiam bo skończyłem gowno kierunek niby politechnika ale co to jest 3k jak brat ma z 20 (oczywiście ze inne przeliczniki) ale widzę jaki on ma standard życia a jaki ja. On samochód, mieszkanie ja nic.

Słuchałem starych i ich podejścia teraz ich za to nienawidzę. Starzy to największa przeszkoda w życiu.

#przegryw ##!$%@? #praca #studbaza #zycie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6249a4ad801f84c6805cd79a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo starzy gówno się znają tak naprawdę na życiu. Na każdym kroku będą gadać jacy to oni doświadczeni i "znają się na życiu", ale w większości przypadków żyją mitami na temat tego życia i rozwoju młodego człowieka. Potrafią rzucać jakimiś gównoradami i sterować życiem młodego człowieka (oczywiście błędnie), a potem się dziwią, że ktoś jest przegrywem.

Nie bez powodu większość pokolenia komuny to nieudacznicy życiowi, którzy nic nie mają, a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania: zwalaj wine na starych, bo ci wskazali kierunek. Skończyłeś polibudę - jedz do brata do Szwecji i zacznij pracować w swojej dziedzinie od najniższego szczebla. Zdążysz się dorobić
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zastanów się, czy to rzeczywiście wina rodziców, że nie ryzykujesz, nie masz dość odwagi, żeby rzucić teraz wszystko i wykonać skok na głęboką wodę(np. wyjazd za granicę, założenie własnej firmy).

Przecież brat miał tych samych rodziców. Oni widzieli tylko tu i teraz z swojej perspektywy. Masa takich jak Twój brat kończy słabo. Nie potrafią dorosnąć, porzucić rozrywkowego życia, zostają menelami, zakładając firmę kończą z niekończącymi się długami.

Twój brat wyjechał
  • Odpowiedz
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania to nie jest wina Twoich rodziców, bo akurat rady dawali Ci dobre (no, może oprócz bycia grzeczną #!$%@?ą, bo tym niszczysz sobie psychikę w kontekście szukania partnerki).

Wojna leży po stronie milionów debili w Polsce, którzy od 30 lat głosują na POPiS, przez co sytuacja w Polsce jest jaka jest i byle kretyn, który wyjeżdża na magazyn do Szwecji, Norwegii, Anglii etc, zarabia więcej niż początkujący specjalista po studiach.

Powtarzam: to
  • Odpowiedz
OgnistaŻyrafa: Zgadzam sie ale to wszystko zalezy od rodzicow. Sa rodzice lekarze, prawnicy, dyrektorzy co swoich oskarkow i juleczki wychowaja w dobrobycie i pozniej im przekazuja firmy. Naucza ich zycia i parcia do przodu bez oporow.

A po drugiej stronie sa tacy rodzice jak Twoi czy moi. Moi sie tak boja ryzyka i maja taka mentalnosc niewolnika ze nawet pieniadzy nie chca trzymac na lokacie co jakby bank upadl?! Ja niestety
  • Odpowiedz
Katalog: Przede wszysktim nie słuchaj osób które mówią że to twoja wina a nie starych. Idąc takim tokiem myślenie jak bogaty stary ustawia bananka to też zasługa bananka a nie starego XD tak samo uwielbiam gadanie jak ktoś mówi ze po 18 jestes za siebie odpowiedzialny XD szczegolnie jak rodzice i szkoła nie przygotowują do kompletnie niczego a potem sobie radz. O ile ktoś sam nie ogarnie zycia, a w dzisiejszych
  • Odpowiedz