Wpis z mikrobloga

@YKR23 dwa miliony to ogół. Kobiety dzieci starcy. Trzeba jednak być debilem by nie znać ich sytuacji. Uciekają przed wojna a nie do wcześniej umówionej pracy gdzie mają zakwaterowanie oraz pomoc przy dzieciach...
  • Odpowiedz
@Heavenhell: no to ogół, ale jak porownasz ile osob zaczelo pracowac z liczba wniosków o socjal to jest przepasc:)

i wiekszosc z nich jest juz u nas miesiąc, wiec mieli sporo czasu na rozpoczęcie pracy
  • Odpowiedz
a one nagrywaja tiktoki jak to im samoocena rosnie patrzac na Polki xDD


@onaxx: faceci w Polsce nie mają za grosz poczucia wstydu i dumy, stąd stają na głowie żeby zdobyć kobietę, a te z nieograniczona atencją przestają o siebie dbać. To jest bardzo częsty schemat i raczej na tym problemie bym się skupił. Bo aż boli patrząc na to jak zadbane potrafią być Ukrainki z "biednego kraju"
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: tak chodziło mi o Mirko, natomiast w Polsce myślę, że mężczyźni też cha często kobiet, które będą zajmowały się domem, ale kobiety wyobrażają sobie "zajmowanie się domem" z goła inaczej, stąd nieporozumienia. Równy podział obowiązków może wyglądać tak, że facet pracuje i daje na utrzymanie domu, kobiety i dzieci, a kobieta sprząta dom, gotuje posiłki, wychowuje dzieci. Natomiast kobiety często równy powiedział obowiązków widzą tak, że facet daje kasę na
  • Odpowiedz
@konmad: ja mam nieco odmiennie wrażenie. Jest coraz mniej stałych związków pomiędzy facetem, a kobieta w Polsce. Po prostu jest mniejsza presja na posiadanie dzieci, teraz bardziej liczy się podejście indywidualne, więc w takim związku, to albo facet się realizuje albo babka, a trudno to pogodzic, bo żadna ze stron nie chce ustąpić, potrzeby, które kiedyś były realizowane przez drugą stronę dziś można zastąpić samemu, więc nie opłaca się już wstępować
  • Odpowiedz
@niezdiagnozowany: ciężko mi sobie wyobrazić Twój punkt widzenia, bo prawie wszyscy moi znajomi są w związkach. Pierwsze lepsze badanie mówi, że 2/3 Polaków i Polek jest w stałych związkach, czyli takich powyżej 6 miesięcy. To co napisałeś nie kłóci się w żaden sposób z tym co ja napisałem wcześniej.
  • Odpowiedz
Tam nadal to facet ma zapewnić byt rodzinie.


@niezdiagnozowany: a w Polsce to wcale, ale to wcale nie oczekuje, że facet będzie pracował więcej i za lepsze pieniądze od niej :D Różnica jest taka, że ta ze Wschodu w zamian wie jak zrobić gołąbki i ogarnąć mieszkanie, a nie dieta pudełkowa i syf ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@konmad: ale co to znaczy być w związku? Moi znajomi, mieszkaja osobno, z reguły nie planują ślubu, ci bardziej przystojni faceci lub mający więcej do zaoferowania kombinują jak mogą żeby nie mieszkać razem z ich partnerkami, ci bardziej normkiowi mieszkają razem i się oświadczają, ale do ślubu im nie spieszno.
  • Odpowiedz