Wpis z mikrobloga

Czy kojarzy ktoś jak mógłbym zwiększyć np. o 1 czcionkę w całym pdfie? Tak, że np nagłówek z 15 robi się 16, a reszta tekstu z 10 na 11? Mam dość ciekawy pdf który chciałbym poczytać na kindlu ale jest mała czcionką. Na kindlu mogę przybliżyć ale wtedy muszę przesuwać co chwilę ekran, co jest dość niekomfortowe. Chyba że ktoś ma inny sposób jak to ogarnąć to będę wdzięczny.

#kindle #ebook #czytniki #informatyka
  • 10
@pepepanpatryk: "Ideą" formatu pdf jest możliwość drukowania(!) strony dokumentu na dowolnej drukarce "Taką, jaka jest". Niestety Kindle nie jest drukarką. Musisz dokonać edycji treści - możesz próbować wspomagać się (darmowym) Calibre, ale to dużo zależy od treści.
@bialy100k: @Panoramatke: @Dibhala: właśnie kiedyś już konwertowałem podobny pdf na "czytalny" format i wyszła kicha, bo ten pdf to wygląda bardziej jak typowy artykuł naukowy zorganizowany w kolumny i trochę się to porozjezdzalo, dlatego wolałem zapytać czy jest jakaś inna opcja. W każdym razie spróbuję przekonwertowac
@pepepanpatryk: ale ty zdajesz sobie sprawę że do formatu pdf tekst wypluwa się z reguły w krzywych, a nie osadza fonty?
czy sobe nie zdajesz wcale sprawy przez swoją ignorancję?

jak sobie wyobrażasz powiększanie fontu o np. 2em?
bo ja pomimo dużej wyobraźni sobie tego nie wyobrażam wcale
@Dibhala: W krzywych to się "wypluwa" raczej materiały reklamowe, a nie treści typu książka, broszura czy praca naukowa gdzie tekstu jeż dużo. Jednak i z samym tekstem bywają jaja. Teraz testowo przeglądałem pdf'a i on się czyta ok, ale jak wrzuce do Calibre, to jest:
"kto się w ni ˛ a wpl ˛atał" gdzie polskie znaki diakrytyczne są "robione" przesuniętym znakiem "˛" :)
Chyba że ktoś ma inny sposób jak to ogarnąć to będę wdzięczny.


@pepepanpatryk: Nie ma dobrego rozwiązania. Jest alternatywna przeglądarka pdfów na kindle, która wyciąga tekst z pdfów, ale tracisz wtedy wszystkie style i całość wygląda jak zwykły plik tekstowy. Do tego kindle jest zamknięty więc instalacja na nim czegokolwiek nieoficjalnego wymaga złamania softu.