Wpis z mikrobloga

Mirki, warto czytać Berserka?

O Berserku bardzo wiele dobrego czytałem, nie będę oszukiwał cały stworzony świat przez Miure jako osoba patząca na niego z boku wygląda bardzo ciekawie.

Jedyne obawy jakie mam to takie, że jeszcze żadnej mangi nie czytałem, więc nie wiem czy bym się nie odbił. No i ponoć w jakimś momencie poziom serii zaczyna spadać, więc jestem ciekaw jak to wygląda z ostatnimi numerami, no i czy seria wogóle zostanie skończona, a jak tak to ile będzie wtedy liczyć tomów?

#berserk #manga #pytanie
  • 9
Nie wiadomo jeszcze, bo możliwe że dorysują do końca asystenci


@JustKebab: oby nie, nie wiem czy było zrobione to świadomie czy nie, ale moment w którym zakończyła się akcja ostatniego rozdziału wygląda jak "normalne" zakończenie, ładnie spina historię i dalsze w tym grzebanie przyniesie tylko smutek i cierpienie fanów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Garindor: Miura na pewno przygotował storyboardy na końcówkę (albo chociaż konspekt zakończenia), więc jedyna kwestia jaka zostałaby to narysowanie.

Ostatni/e rozdziały pewnie też dokończyli asystenci.
@Tratak: dawaj, dawaj. Nie ma, podkreślam nie ma, w żadnym innym dziele tak dobrze wykreowanej relacji protagonista-antagonista - czyste złoto. I teraz tak - pierwszy tom jest troszkę z dupy i został umiejscowiony już w środku wydarzeń, przez co może cię trochę zniechęcić, szczególnie jak nie jesteś przyzwyczajony do czytania mang, ale kolejne są już w odmiennym tonie i zdecydowanie mocniej stawiają na fabułę.