Wpis z mikrobloga

Mam sklep internetowy (jednoproduktowy) i chciałbym uruchomić na nim usługę afiliacji. Chodzi mi o to, żeby osoba, która zdobędzie leada sprzedażowego dostała za to fee.
Nie wiem jak się za to zabrać – gdzie szukać wsparcia dla rozliczeń? (żeby każdy affiliat wiedział ile sprzedał i ile mam mu zapłacić) – jaką umowę powinienem podpisać z taką osobą? itd.
#biznes #pytanie
  • 5
@ksardas: chcesz wprowadzić własny dedykowany system afiliacyjny czy mieć taką możliwość? Z tym pierwszym zależy z jakiego skryptu/platformy korzystasz bo niektóre mają już dedykowane rozwiązania ale mimo wszystko koszt będzie oczywiście większy (sama kwestia rozliczeń to dużo roboty). Łatwiejsza opcja to poszukaj w google "sieci afiliacyjne" - wdrożą ci narzędzia do śledzenia leadów, mają duże bazy wydawców - wtedy zapłacisz prowizje im i temu co poleca. Chociaż przy bardzo niszowym biznesie
@ksardas: teoretycznie pierwsza opcja nie jest tylko dla dużego biznesu ale dla takiego gdzie masz pewność że sam znajdziesz wydawców którzy chcę promować twoje produkty i omijasz koszty sieci. Inny problem to fraudy i technologia śledzenia którą będziesz miał gorszą niż sieci - temat rzeka. Dołączenie do największych sieci afiliacyjnych (niestety nie biorą tam losowego małego sklepu) gwarantuje ci otwarcie się na tysiące wydawców i może ktoś dołączy do programu. Odezwij
@ksardas: Na jakiej platformie sklep? Bo dałoby się to rozwiązać świetnie w WooCommerce. W przypadku dosłownie 1 produktu warto uderzać bezpośrednio do różnych blogów, webserwisów, youtuberów z wprost rozpisaną dla nich ofertą.

Pokaż mi na priv co to dokładnie bo sam jestem zainteresowany :)
via Android
  • 0
@devones sklep jeszcze jest za mały na pierwszą opcję. Niestety też jest to też finansowo bardziej wymagające więc wolę na razie wypróbować sieci afiliacyjne i zobaczyć co z tego będzie.
Wygoogluje je i zobaczymy, może się uda.
Dzięki za pomoc.
@Entroop właśnie na woocommerce. Napiszę na pw