Wpis z mikrobloga

Noszę okulary -1.75 na lewym i prawym, do tego na prawym -0.5 astygmatyzm jeśli się nie mylę. Myślę nad soczewkami, ale tylko raz na jakiś czas. Chciałbym kupić okulary VR, a boje się, że moje okulary będą się gryzły że sprzętem i padło na soczewki. Nigdy nie miałem, nie znam się więc się pytam. Mogę kupić soczewki tygodniowe/miesięczne i zakładać je powiedzmy codziennie na 1-2h do grania, ale co wtedy z ich "terminem". Nadal są na tydzień/miesięcy czy przez to, że nie noszę codziennie to ich długość życia się zwiększa?

Czy zakładanie i ściąganie soczewek boli czy coś? XD nie będzie problemu jak będę je codziennie ściągał i zakładał?

Ile w ogóle kosztują soczewki? Idzie się do optyka, on jakieś dobiera czy samodzielnie?

#soczewki
  • 1
@porterhouse: Soczewki kontaktowe dobiera optometrysta, idziesz na taka specjalna wizyte. Soczewki miesieczne nawet jak zalozysz je raz to maja waznosc miesiac od otwarcia. Ja uzywalam googli vr z okularami wiec najpierw sobie sprawdz w okularach bo mi sie tam miescily a potem ewentualnie soczewki.