Wpis z mikrobloga

@Wykobeczka: ale to tam tak od zawsze było, czy zielone ludziki zmieniły nastawienie ludzi?

@JPRW: no tak, ale jeśli patrząc że tam japonia też coś podskakuje, kazachstan anulował wspólny projekt dowodów elektronicznych, azerbejdżan dostaje mocny #!$%@? po wycofaniu się rosyjskich wojsk pokojowych. Rosja ma wokół z 14 republik satelitarnych i jeśli chiny im nie pomogą i naprawdę rosja zostanie rozsmarowana gospodarczo, niektóre z nich mogą poczuć krew i uaktywnić swoje
@zawszespoko:

Myślicie, że ukraina może pójść za ciosem i odzyskać krym.


Na tę chwilę bez szans, nie mają sprzętu do takich operacji, a ich przemysł zbrojeniowy już nie istnieje. Pewnych rzeczy nie są wstanie dostarczyć sojusznicy. Ruskie mogą wrzucić jeszcze dużo do maszynki do mięsa, a Ukraińców boli strata każdej baterii artylerii czy OPL. Utrzymanie granic sprzed 24 lutego byłoby potężnym sukcesem.
@Wykobeczka: @kaay: no właśnie to mnie zastanawia jakie nastawienie mają mieszkańcy tam. Po tym jak rosja łapy położyła ukraińcy zakręcili kurek ze słodką wodą i no jak by nie patrzeć Ukraina jest bogatszym i bardziej rozwinientym krajem niż większość rosji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@@zawszespoko: to byłoby głupie, bo poparcie innych państw rośnie z litości i współczucia a nie że strachu przed wielkim potencjałem militarnym Ukrainy. Bycie ofensorem niestety ale odwróci trend. Długoterminowe skutki też będą nie dobre go Krym nigdy nie należał w pelni do Ukrainy, był jej federalna częścią
@kab_anos: niby co wstrzymają,albo utrudnią? Niemcy są ciągle ganiane właśnie za to że nic wysyłają albo wysyłają nic nie warty sprzęt. Nie wiem jak Francja, ale wstrzymanie rozmów Macron i Putin to chyba bez zmian dla stron konfliktu XD
@Wykobeczka: Wstrzymają uzbrojenie, kasę, znowu zablokują przestrzeń powietrzną. Plus naciski polityczne jak w 2015 roku na to aby zawarli niekorzystny dla nich pokój, którego efekty mamy teraz.
@boskizigolo: no tutaj nie wiem czy się zgodze bo powoli widać, że zachód ma kaca moralnego po zignorowaniu majdanu i aneksji krymu. Może w przypadku ostatecznego rozwiązania problu rosji wróci temat przywrócenia granic
ale to tam tak od zawsze było, czy zielone ludziki zmieniły nastawienie ludzi?


@zawszespoko: @troglodyta_erudyta: @takisobiesmieszek: Krym miał autonomię i własny parlament w ramach Ukrainy, przejęcie było przygotowywane tak naprawdę od końca ZSRR kiedy Krym stał się republiką w ramach ukraińskiej SRR- bo zaraz po upadku nie chcieli lub wręcz nie mogli zmieniać granic republik związkowych, bo choćby USA nie chciało niepokojów. No i Rosjanie stanowią większość na Krymie