Wpis z mikrobloga

1154 + 1 = 1155

Tytuł: Pamiętnik księgarza
Autor: Shaun Bythell
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: ★★★
ISBN: 9788366071919
Tłumacz: Dorota Malina
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 388
Autor tego dziennika każdą stroną swojej opowieści podważał moje zdanie o tym, że osoby zajmujące się książkami to są dobrzy, mili i pełni innych zalet ludzie (czasami wszystko to razem, a czasami nie). Zachęcona opiniami - "ciepła i zabawna" oraz tematem - książki i antykwariat, zaczęłam ją czytać dawno temu. I od razu natknęłam się na mur. Mur w postaci głównego bohatera czyli tak naprawdę autora. Zadziwionego faktem, że nie wszyscy są zadowoleni z jego podejścia do klientów. I o ile rozumiem podejście "jestem właścicielem, więc klient to nie jest mój pan", to wyśmiewanie osób, które pomyliły tytuł książki, nie znają wartości książek lub pragną utargować rabat jest dla mnie niesmaczne. To, że ktoś zna się na rynku księgarskim nie czyni go lepszym od innych.
Czytałam jednak tę książkę do końca aby dowiedzieć się czy ten człowiek ma jakiekolwiek ludzkie uczucia i wbrew moim podejrzeniom, okazało się, że tak, jeżeli tylko nie nadwyręża zbytnio to jego kieszeni.
Nie polecam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
źródło: comment_1648755257WVjHwnYEidNJexmvQsspiW.jpg
  • 3
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★ (3.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 388
Gatunek książki: powieść

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Porządek dnia (Vuillard Éric) - najnowsza recenzja usera rassvet ★★★★ (8.0 /