Wpis z mikrobloga

Mirki, rozważam zakup ekspresu ciśnieniowego do #kawa. Zależy mi, żeby był to automat i do kaw z mlekiem. Liczba kaw to jakieś 3-6 dziennie. Idzie kupić coś sensownego w okolicy 1000-1500zł?
Nie jestem jakimś wybitnym smakoszem kawy, obecnie korzystam z małego ekspresu Tchibo na kapsułki i mi smakuje, ale kawy wychodzą sporo drożej niż przy automacie no i jednak lepsza jest z automatu :) W Kauflandzie natknąłem się na Krups EA8100 za 1000zł, dlatego temat mnie zaciekawił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ekspresdokawy
  • 21
@piterszoniusz: Dzięki. Widzę, że Philipsa z serii 2200 w tym budżecie znajdę, Saeco nie bardzo. A znasz takie firmy jak Nivona i Melitta? Na paru forach dość dobrze pisali o nich, zwłaszcza o Nivonie, ja pierwszy raz się zetknąłem z tą firmą. Z Melittą zresztą też :P
@Kulek1981: Widzę, że jesteś bardzo aktywny na tagu o ekspresach. Zwiększyliśmy budżet do 2000zł. Coś w tej kwocie widzisz sensownego? Nie chcę kupować używki. Z konkretniejszych wymagań, jeśli to możliwe, to fajnie by było móc regulować moc/wielkość kawy. System mleczny, że tak powiem, nie ma większego znaczenia, jedynie żeby był łatwy w czyszczeniu. Może być zbiornik, może być dysza wtykana do kartonu.
Chyba się orientujesz w temacie, a ja od nadmiaru
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BulgarskiTaboret: Ja jak zwykle ostatnio - krups evidence ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo sam mam wersję one.
Z krupsami jest ten motyw, że z racji hydrauliki i konstrukcji, wszystkie nieszczelności od razu lecą pod ekspres w jednym miejscu. To oznacza, że trzeba wymienić pewne uszczelki w zależności od tego czy leci woda czy kawa.
W innych ekspresach dzieje się tak samo, ale tam pod zaparzaczem jest tacka
@Kulek1981: Zajmujesz się serwisem ekspresów? Zwracasz uwagę na aspekty techniczne/serwisowe.
W tym budżecie widzę, że jest Krups EA8908 lub DeLonghi 350.15.B.
Ech... Tylko sobie dylematy tworzę, a i tak nie jestem znawcą kawy i pewnie każda będzie dla mnie dobra :D Chyba skończy się na tym, że pójdziemy z różową do któregoś elektromarketu i wybierzemy na podstawie funkcji, wyglądu i wygody obsługi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BulgarskiTaboret: A ekspresy serwisuję czysto hobbystycznie. Tydzien temu kupiłem saeco teleę ring, bo ma tą przekozacką, dotykową podstawkę na szklanki i przywróciłem ją do życia ()
@Kulek1981: Właśnie byłem w Neonet, wybór mały, ale był Philips i sprawiał wrażenie tandetnego, Siemens lepiej, a chyba najlepiej DeLonghi. Krupsa i Nivony nie było. W Siemensie EQ5 a EQ500 to ta sama seria? Wyglądają inaczej i właśnie ten drugi był w salonie i na samo macanie sprawiał dobre wrażenie XD
@Kulek1981: Już po wszystkim. :D
W pobliskim Euro nie było wypatrzonego modelu DeLonghi, ale jakieś inne były, Krups był tylko biały, a różowa koniecznie chce mieć czarny. Była Nivona 756 i Melitta F30/0-100 z interesujących firm. Padło na Melittę, była w fajnej promce za 1700zł i sprzedawca (podający się za baristę hobbystę) polecał. Chociaż ja z dystansem podchodzę do takich cudownych zbiegów okoliczności. Jednak między Nivoną, a Melittą polecał nam ten