Wpis z mikrobloga

@Wypopkowicz: Jak często uważam piosenki artystyczne za "przerost formy nad treścią", tak Serbię, a zwłaszcza występ z preselekcji uznaję za czyste złoto.

Mam nadzieję, że Europa pochwyci to, co Bałkany, gdzie piosenka Konstrakty jest hitem i da Serbii najwyższe miejsce od 10 lat.

Obok Polski i Estonii mój faworyt, te 3 piosenki znacząco odbiegają od reszty stawki, mam nadzieję, że bezproblemowo przejdą półfinał i w sobotnim finale uplasują się w TOP
@Wypopkowicz: chyba jeszcze nigdy żaden utwór na Eurowizji nie skoczył tak w mojej topce. Od "hm, dość dziwne" do "jeśli to nie wygra Eurowizji to zacznę zamieszki" xd
Na Eurowizji były już performance, ale o wątpliwej jakości (choćby Euro neuro), i cieszę się, że wreszcie pojawi coś tak dobrze przemyślanego i przygotowanego. :)
Jednak widzę w nim jedną dużą wadę, że wciąga się w niego za każdym przesłuchanym razem - a
@rzep_psiego_ogona: ja powiem osobiście za siebie, że przyciągnęło to moją uwagę od pierwszego razu. Podobno będą próbować jakoś przekazać treść utworu, żeby była zrozumiała na scenie, ale jak to zrobią jeszcze nie są pewni. Jeśli to jakimś cudem nie znajdzie się chociaż w top 10, to zacznę wątpić w ten świat xd
@Wypopkowicz: to taka piosenka w style va banque, albo publika to pokocha i będzie wysoko, albo oleje (i nie przejdzie nawet do finału), nie ma innej możliwości.
Dodawanie napisów jak Włochom w 2018 nie wyszło, takie w tle na telebimie nie będą widoczne podczas zbliżeń, chyba zostają takie zwykłe napisy na dole. Najlepiej, żeby EBU po prostu nałożyła obowiązek dodawania napisów do wszystkich piosenek i nie byłby takich problemów.
@Wypopkowicz: Ja akurat nie jestem tak wielką fanką, chociaż też po paru przesłuchaniach mi się wkręciło. Ale myślę, że znajdzie swoją niszę, ubiegłoroczna Ukraina też tak naprawdę była dziwna, psychodeliczna i niezbyt przystępna, ale wjechała do finału na pełnej piździe i tego samego życzę Konstrakcie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)