Wpis z mikrobloga

Siema Wrocławskie Mirasy. Czy zna ktoś z Was diagnostę we Wrocławiu lub okolicach który puści samochód przez przegląd techniczny bez katalizatora? Kupiłem pół roku temu swojego smoka i się okazuje że tam już ktoś wcześniej złodziejkę poczynił i po prostu jest jakoś zaślepiony.

Nietutejszy jestem to się nie znam ale byłaby to mega pomoc dla mnie żeby nie #!$%@?ć przez pół Polski.

#wroclaw #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 17
@Gustlik: @Rad-X: @TrocheSmieszne: @mkorsov: @namiot666: a ja akurat dokładnie diagnostów na SKP pytałem o pomiar emisji w dizlu, bo sam chciałem takowy zlecić przed wyjazdem za granicę.

Tak to wygląda:
- nie ma żadnych przyrządów pomiarowych do tlenków azotu, także NOx w Polsce się nie sprawdza w ogóle
- diagnosta sprawdza katalizator po wyglądzie i nie jest w stanie zrobić nic więcej
- sprawdza kontrolkę DPF na
@mkorsov: LOL, sami piszą o tym w swoim raporcie:
( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.nik.gov.pl/plik/id,19074,vp,21677.pdf

Załącznik nr 1a do rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego,
określający metody badania stanu technicznego pojazdu oraz kryteria oceny
usterek
zgodnie z poz. 8.2.1.1. i 8.2.2.1. kontrolę urządzeń do redukcji emisji spalin, w tym
również katalizatora (silniki z zapłonem iskrowym) i filtra cząstek stałych (silniki
z zapłonem samoczynnym), przeprowadza się metodą organoleptyczną, tj.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dict: przedewszystkim, jak nie kopcisz na niebiesko, czy czarno to nikt nawet nie będzie za to zatrzymywać, bo raz że przy aktualnych cenach mandatów to żadne pieniądze, a dwa że zanim by zrobili pomiary które może wyjdą po ich myśli a może nie, to przejadą 2-3 auta które na pewno nie przejdą badania xD
@TrocheSmieszne: stary poczciwy 1.9 TDI w ARL. Nie kopci i nie dymi - może na zimno trochę na biało ale uszczelka pod głowicą sprawna & podobno ten typ tak ma. DPFa nie ma a info że nie ma kata mam od mechanika który mi robił przegląd jak go kupiłem. To tam dwunasta ze sprzęgłem i oleje była wymieniana. Czyli co, ryzykować wjazd na przegląd techniczny? Bo jak zabierają dowód to wystawiają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gustlik: na 2 tygodnie dostajesz kwit, I w tym czasie jak usuniesz usterkę i przyjedziesz to dopłacasz 10 czy 20zł za każdą usterkę którą wypisał na papierze. Po 2 tygodniach pełny przegląd. Ja mam 1.9 tdi na pompie zrobione z 90 na 170km i też nie kopci, ale kat na miejscu jest chciaż nie wiem w jakim stanie XD