Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Potrzebuję się poradzić faktycznych ekspertów jeżeli chodzi o okablowanie głośnikowe, oraz montaż wtyków głośnikowych w ścianie.

O co chodzi? Na jednej ścianie będę miał telewizor, i tam będzie też wzmacniacz, przednie głośniki, i mam też w ścianie zrobione przejście podłogą na tylną ścianę, gdzie zapewne wypadało by podłączyć tylne głośniki (jak kiedyś będą) oraz subwoofer (bo ten też raczej umiejscawia się z tyłu, prawda?). Mam zrobione dwa peszle na kable.

No i pytanie najważniejsze jest, jakie kable puścić w tych peszlach, oraz jakie podłączenia montować w ścianach, czy bananowe, czy zwykłe?

Co do głośników docelowych za jakiś czas, to nie wiem. Więc dobrze żeby to było uniwersalne. Więc to co będzie teraz, tymczasowo to rozumiem nie ma znaczenia (w sensie firmy).

Chciałem podjechać gdzieś lokalnie w Łodzi się podpytać speców, ale w sumie nawet nie wiem gdzie z takim tematem jechać, więc nawet jak tutaj możecie podpowiedzieć to będę wdzięczny!
Dzięki!

#audio #audioboners #audiofile #elektryka #glosniki #naglosnienie #glosniki #muzyka
  • 24
  • Odpowiedz
@Voyo: Ok, czyli skoro mam 2 peszle, to w zasadzie wystarczy mi zrobić po 2 gniazda po 2 zaciski na scianie tak? Nie ma szans że bede potrzebował więcej?
czyli musze kupić 4 kable dwużyłowe do 2 wtyków w scianie (4 sztuk, bo 2 z każdej strony) i to mi załatwi każdy możliwy setup 5.1? (obecny 2.1 + przyszlosc?)
  • Odpowiedz
@hero207: kurła, zagmatwałeś mi teraz :D szczególnie że zwykłe RCA wyklucza mi się z dwużyłowymi kablami głośnikowymi, bo to sie nie łączy jak rozumiem? Moj obecny wzmacniacz nie ma takich podlaczeń., jego podlaczam do subwoofera, i do tego subwoofera tez glosniki, tak jak opisales.

To jak to zrobić cholera żeby to było uniwersalne? i obsluzylo oba scenariusze, RCA tutaj chyba psuje?
Czy zrobić na obu ścianach po jednym gniezdzie na RCA,
  • Odpowiedz
@Voyo: a no wlasnie, przecie rca to tylko koncówka na ten dwuzylowy? (czy #!$%@? glupoty?)

czyli do obsłużenia obu scenariuszy, wystarczy że w scianie zamontuje 2 razy taki wtyk? (2 sztuki tego co na zdjeciu - o wtyków - moze lepiej zaciskowe jednak - bo mniej wystają ze ściany?)
(w sumie 4 kable (w 2 peszlach - 2 kable per peszel) 2 żyłowe) czytaj osiem zył

czyli w najgorszym(obecnym) przypadku, z
Kramarz - @Voyo: a no wlasnie, przecie rca to tylko koncówka na ten dwuzylowy? (czy #...

źródło: comment_1648673566n2E69pZK7oqDjgMViUIcZC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz