Wpis z mikrobloga

@polac: W Niemczech to Polak musi uczyć się Niemieckiego w urzędach i w ogóle. Można pokazać serce ale nie możemy robić z siebie frajerów. Gdybym bym uchodźcą to chociaż starałbym się szanować kulturę gości. Bardzo rzadki widok spotkać Ukraińca który chce mówić po naszemu i dziękuje za pomoc. Nie za młodzi nie za młody. Nie ma rady muszą dostosować się do nas jak nie chcą żyć w komunie 2.0. Przykre ale
@klaky: Wiem, mniejszość nie wygra z większością a większość to zawsze tępy motłoch i wąska grupa oligarchów. Potrzebni są ludzie którzy mogliby cywilizować motłoch bez wprowadzania dyktatury. Bez mądrego społeczeństwa które wie czego chce i nie daje sobą manipulować i pomiatać nie ma prawdziwej demokracji.
@Skorvez_957_: @marcinpodlas8: Ja wiem ? Kilka zwrotów nawet grzecznościowych typu dzieńdobry, prosto, na lewo a nie że mamy się uczyć hymnu Ukrainy. A co do tego że nie szanują naszej kultury ? Co dziennie jeżdżę do pracy tym samym tramwajem z jedną najprawdopodobniej Ukrainką bo raz widziałem na jej telefonie że ma menu pisane cyrylicą i akurat dzisiaj słyszałem jak rozmawia przez telefon, po polsku z akcentem ale bardzo ładnie