Wpis z mikrobloga

Jak zapatrujecie się na żywotność bloków z wielkiej płyty?

Po krótce: Chcę nadpłacić w 3-4 lata mieszkanie w mieście wojewódzkim i chyba tyle z mojej przygody w dużych miastach. Zalet po 25 roku życia praktycznie nie widzę, bo na impreze to sobie mogę przyjechać te 40-100 km nawet i co tydzień, zawodowo nie jestem uwiązany do biurka a za to widzę szereg wad. Ciasnota, którą pogłębia kryzys uchodźczy (część osób zostanie) a PiS nienawidzący dużych miast wszystkimi zmianami podatkowymi spowoduje w nich totalną erozję usług publicznych. Usługi komercyjne też mają #!$%@?ą jakość, bo w takiej masie ludzi rotującej nie trzeba dbać o mitycznego 'stałego klienta'.

Nie wiem czy jestem na tyle pracowity by utrzymywać kupiony dom - o budowie nawet nie myślę, bo psycha wysiadłaby mi zupełnie przy szarpaninie z majstrami. Stąd pomysł o powrocie po 15 latach na prowincję powiatową, tam jednak 95% bloków to wielka płyta. Ile postoi jeszcze taki budynek z lat 80'? Czy jest sens ubierać się w 80m2 mieszkanie w takim? Oczywiście mówię o perspektywie 2026-2028 kiedy już się ustabilizuje sytuacja mieszkaniowa i miejmy nadzieje sentymenty się mocno zrewidują.

#nieruchomosci
  • 26
  • Odpowiedz
@PunIntended: Mieszkałem w budynkach z 1926, 1970, 1988, 2010, 2018 i 2021 roku. W pierwszym przypadku kamienica - więc konkurencja nierówna, sąsiad nie usłyszałby detonacji pocisku, ściany jak w bunkrze. W przypadku pozostałych im nowszy budynek tym gorsza izolacja akustyczna. Niestety do tego przyczyniają się ludzie. Kupią klatkę 40-50 metrów i #!$%@? pierwsze co robią to wbrew wymaganiom dewelopera #!$%@?ą grzejniki na rzecz podłogówki, w ścianach konstrukcyjnych osadzają armaturę i
  • Odpowiedz
@GomiGomi: polecam, sam około pół roku temu kupiłem M4, ~75m w wielkiej płycie z 84 roku. Polska powiatowa właśnie, wiec da się znaleźć takie mieszkania. Jak bym miał coś zmienić to dodałbym windę i parking podziemny które były super gdy mieszkałem w dużym mieście, chociaż i tak nie narzekam. Dobra lokalizacja, zieleń za oknem, izolacja akustyczna też ok. Głównie niesie się po pionach - siedząc w kiblu słyszę że sąsiad
  • Odpowiedz