Wpis z mikrobloga

@krzyzakp Jeśli masz zwektoryzowaną mape, którą masz pobraną na komputerze/możesz pobrać, to możesz sobie nałożyć siatkę kilometrową(w sumie normalną siatkę też) w darmowym qGIS. Tylko wtedy to bardziej pod wydruk/niezmienny obraz na telefonie.
@xBARTEXx: Brzmialo by spoko gdyby nie to ze wlasnie zoomowanie potrzebne do planowania dluzszych tras (20-35km z buta po gorach). Do tego pobrac wektorowe mozna, ale troche zabawy z polaczeniem 30-50 paczek danych by miec obszar ktory mnie interesuje..
@krzyzakp
Jeśli wyrenderujesz obraz w wysokiej rozdzielczości powiedzmy 350-400 ppi w formacie PNG, to obraz na telefonie będzie niemal bezstratny, można tak czytać z dużym przybliżeniem mapy tematyczne bez większego problemu.
Jeśli masz paczki pobrane w wektorze to one prawdopodobnie mają już dane przestrzenne, więc tylko wrzucić w program, a one już będą na swoim miejscu.
Chociaż wydaje mi się, ze sporo, jeśli 30-50 paczek jak na taką małą powierzchnię, ale nie
@krzyzakp: Wybierasz "Własne warstwy" (picrel), wpisujesz nazwę warstwy, a w polu URL wklejasz adres

[https://wmts100.geo.admin.ch/1.0.0/ch.swisstopo.pixelkarte-farbe/default/current/3857/](https://wmts100.geo.admin.ch/1.0.0/ch.swisstopo.pixelkarte-farbe/default/current/3857/){z}/{x}/{y}.jpeg
i klikasz "Dodaj warstwę bazową". Wtedy pojawia ci się warstwa do wyboru jak u mnie na screenie.
Pobierz
źródło: comment_1648642613yhFiU3d8VOJ2fWr2kwPx8P.jpg
@the_red: O, to jest cos co potrzebowalem, dziekowac!! Poki co sama mapa, musze dodac warstwy rowerowe/hike potem ewentualnie, ale bez tego tez moge sie obejsc.
Troche sie ta siatka z SH i Szwajcarska rozjezdzaja na pewnym zoomie, ale da sie zyc. Teraz przynajmniej widze jak niektore latanie dziur kwadratow porobic. Dzieki Mireczku!